Złe wybory trenera? Co poszło nie tak w ekipie Loewa?

Cały piłkarski świat zszokował fakt iż reprezentacja Niemiec już po fazie grupowej pożegnała się z mistrzostwami świata w Rosji.

Oczywiście największe rozczarowanie jest w samych Niemczech. Sami piłkarze też mieli być mocno zdołowani po meczu. Joachim Loew gdy wszedł do szatni zastał ciszę. Nikt nie był w stanie wydusić jakiegoś słowa.

Media już zaczynają analizować przyczyny tej katastrofy. Nie może dziwić, że brak powołania Leroya Sane wymienia się wśród największych błędów Loewa. Podkreśla się także, że mało szans otrzymał Julian Brandt. Pomocnik Bayeru Leverkusen w ciągu trzech spotkań na boisku spędził tylko blisko dwadzieścia minut. Kwestionuje się także postawienie na Sebastiana Rudego w meczu z Szwecją. Pojawiają się argumenty, że gdyby zagrał od początku Sami Khedira, gra wyglądałaby zdecydowanie lepiej.

Dziennikarze nie zapominają o dużej rewolucji jaka nastała w kadrze przed mistrzostwami. W ostatnich ladach z reprezentacją pożegnali się jej liderzy: Bastian Schweinsteiger, Miroslav Klose, Philipp Lahm, czy Per Mertesacker. Nastąpiło to w dość krótkim odstępie czasu, przez co Loew nie mógł wykreować nowych dowódców.

Jednocześnie mocno podkreśla się, że Loew niedawno podpisał nowy kontrakt z niemieckim związkiem. Na mocy tej umowy ma pracować z reprezentacją do 2022 roku. Jeżeli zatem zostanie w sztabie – musi mocno pomyśleć nad swoją pracą w ostatnich miesiącach.

fot. BBC

Post Author: Kamil Gieroba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *