ZAKSA nie awansowała do finału Final Four Ligi Mistrzów

Wicemistrzowie Polski ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrali z wicemistrzem Włoch Cucine Lube Civitanova 3:1 i jutro zagrają o 3 miejsce siatkarskiej Ligi Mistrzów.

Od początku meczu spotkanie nie układało się polskiemu zespołowi. Na pierwszą przerwę techniczną siatkarze schodzili przy stanie 8:3. Na drugą 16:12, a jednak emocji nie brakowało. ZAKSA doprowadziła do wyrównania 21:21. Przy jak się niestety okazało ostatnim punkcie w tym secie dla ZAKSY Włosi poprosili o weryfikację wideo i sędziowie uznali punkt Włochom. Jednak po proteście trenera i siatkarzy z Kędierzyna-Koźle sędziowie zmienili decyzję. Wtedy wydawało się, że “trójkolorowych” nic już nie zatrzyma, a niestety wpłynęło to pozytywnie na Lube, którzy nie oddali już punktu.

Drugi set Kędzierzynianie wygrali po bardzo dobrej grze w ataku m.in. Mateusza Bieńka oraz Mauricowi Torresowi.

Trzeci set to seria błędów naszej drużyny. Nieudane ataki, brak przyjęcia oraz słaba gra w zagrywce spowodowały dziesięciopunktową przegraną.

W czwartej odsłonie wicemistrzowie Polski również nie poradzili sobie z przyjęciem i przy jednoczesnym dobrym atakiem Włochów przegrali do 18.

Cucine Lube Civitanova – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1
(25:21 22:25 25:15 25:18)

Składy:

ZAKSA: Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Benjamin Toniutti, Maurice Torres, Łukasz Wiśniewski, Paweł Zatorski (libero) oraz Szymura, Falaschi, Jungiewicz, Semeniuk.
Lube: Cwetan Sokołow, Davide Candellaro, Taylor Sander, Osmany Juantorena, Dragan Stanković, Micah Christenson, Jenia Grebennikov (libero) oraz Cester, Kovar, Zhukouski.