Wyniki dzisiejszych meczów Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych

Vive Kielce pokonało Mieszków Brześć  33:28, Rhein Nacker zremisowało z Nantes 30:30, a Veszprem KS wygrało z RK Celje 29:22.

Vive znacznie zbliżyło się do czwartego miejsca w grupie, ale musi jeszcze liczyć na PSG, Paryżanie muszą pokonać THW Kiel we własnej hali. Bardzo dobry mecz w barwach Kielczan rozegrał Alex Dujszebajew, który rzucił 6 bramek.  Zwycięstwo Kielczan mogło być znacznie wyższe, gdy prowadzili siedmioma bramkami, ale pod koniec spotkania zwolnili tempo i ostatecznie wygrali 33:28.

Bardzo ciekawy mecz zobaczyli kibice w Niemczech, gdzie Rhein Neckar Löwen podejmowało Nantes. Goście prowadzili na 5 minut przed końcem dwoma bramkami, gdy Eduardo Gurbino rzucił bramkę na 26:28. Francuzi, jednak poczuli się zbyt pewnie i stracili dwie bramki w minutę. W końcowych minutach obu drużynom udało się jeszcze raz umieścił piłkę w bramce przeciwnika i mecz skończył się remisem po 30. Najlepszym zawodnikiem meczu był zawodnik gości, Nicolas Claire, który rzucił 7 bramek.

Znacznie wyższe zwycięstwo swojej ulubionej drużyny zobaczyli kibice na Węgrzech, gdzie Veszprem pewnie pokonał RK Celje 29:22. Kwadrans przed końcem meczu gospodarze prowadzili tylko jedną bramką. Później goście osłabli i faworyci tego spotkania rzucili aż 6 goli z rzędu i udało im się wygrać 29:22. Bardzo dobry mecz rozegrał Máté Lékai, szczypiornista gospodarzy zdobył 6 bramek.

źródło zdjęcia: rkmetalurg.mk

Post Author: Krzysztof Gajdur