Wojciech Nowicki poprawia najlepszy wynik na świecie

Podczas gliwickiego lekkoatletycznego Grand Prix, Wojciech Nowicki aż trzykrotnie przerzucił najlepszy do tej pory wynik na światowych listach w tym sezonie.

 

Arena Lekkoatletyczna przy ulicy Syriusza już po raz drugi przywitała najlepszych lekkoatletów. Przed rokiem Paweł Fajdek ustanowił rekord obiektu rzucając młotem na odległość nieco ponad 78 metrów. Tegoroczna rywalizacja była na korzyść Wojciecha Nowickiego, który ponownie mierzył się z Fajdkiem. Brązowy medalista zeszłorocznych Mistrzostw Świata w Londynie aż trzykrotnie rzucał dalej od dotychczasowego najlepszego wyniku w tym roku na świecie ustanowionego przez właśnie Pawła Fajdka (80,70m). Nowicki dwukrotnie przekroczył barierę 81 metrów, a ostateczny wynik wynosił 81,45m.

 

To już trzecie zwycięstwo Wojciecha Nowickiego w tym tygodniu. Dwa dni wcześniej, pokonał, po zaciętej walce, Pawła Fajdka, przed publicznością, zgromadzoną na Stadionie Śląskim, podczas 64.Memoriału Janusza Kusocińskiego. Jest to szczególnie dobry znak, ze względu na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Berlinie.

 

W trakcie tych samych zawodów, licznie zgromadzona publika mogła obserwować poczynania wielu innych znanych lekkoatletów, w tym: Patrycji Wyciszkiewicz, Roberta Urbanka, Jakuba Krzewiny czy mistrza świata z biegu na 100 metrów z 2003 roku – Kima Collinsa.

Post Author: Michał Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *