Wimbledon: Porażka Radwańskiej

Agnieszka Radwańska przegrała z Czeszką Lucie Safarovą 2:0 (7:5, 6:4) w II rundzie tenisowego turnieju w Wimbledonie. Radwańska była ostatnią Polką grającą w singlu.

Mecz trwał godzinę i czterdzieści trzy minuty. W pierwszym secie przy serwisie Czeszki, przy stanie 5:4 Safarova obroniła dwie piłki setowe. W następnym gemie przełamała Agnieszkę, a potem wygrała gem do zera.
Drugi set Radwańska przegrywała już 0:4 i 1:5 i wydawało się, że będzie pogrom. Wtedy “Isia” wygrała trzy gemy z rzędu i ostatecznie doprowadziła do stanu 4:5. W ostatnim gemie Polka najpierw obroniła piłkę meczową, a później miała aż siedem break-pointów, ale nie potrafiła żadnego z nich skończyć. Czeszka mecz zakończyła efektownym asem serwisowym.