Wimbledon: Czwarta kolejna porażka Linette

Magdalena Linette przegrała z Julią Putincewą z Kazachstanu 2:1 (6:3, 3:6, 10:8) w pierwszej rundzie tenisowego turnieju wielkiego szlema na Wimbledonie. Polka obroniła dwie piłki meczowe! Mecz trwał dwie godziny i czterdzieści trzy minuty.

Trzeci set trwał dłużej niż dwa poprzednie. Pierwszy trwał 34 minuty, drugi 38, a trzeci aż godzinę i trzydzieści jeden minut! Dla Linette, która dzisiaj popełniła czterdzieści błędów serwisowych (o sześć więcej niż rywalka) była to czwarta kolejna porażka w meczu otwarcia na kortach w Londynie. Równocześnie była to pierwsza przegrana z zawodniczką z Kazachstanu. W trzech poprzednich pojedynkach wygrywała Magdalena.