Wiemy kto wystąpi w finale NBA! Warriors vs Cavaliers po raz 4 z rzędu!

Znamy już rozstrzygnięcia finałów na wschodzie i na zachodzie. Cleveland Cavaliers pokonali Boston Celtics 87:79, natomiast Warriors zwyciężyli z Rockets 101:92.

W obu spotkaniach to goście okazali się lepszą drużyną. W meczu pomiędzy Cleveland, a Bostonem fenomenalnie zaprezentował się LeBron James, który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa zdobywając 35 punktów, 15 zbiórek i 9 asyst. Jamesa niespodziewanie wsparł Jeff Green, który był autorem aż 19 punktów.

W spotkaniu Warriors z Houston kibicom towarzyszyło sporo emocji. Pierwsza połowa była zdecydowanie korzystniejsza dla Rockets, którzy zwyciężyli ją w świetnym stylu. Nie wiele do powiedzenia mieli Kevin Durant oraz Stephen Curry. Druga część spotkania wyglądała jednak zupełnie inaczej. Koszykarze Houston przestali trafiać, a na boisku nie wychodziło im praktycznie nic. Liderzy Warriors zagrali natomiast fenomenalnie. GSW dogonili rywali, a następnie zdobyli jeszcze dość dużą przewagę.

Już czwarty rok z rzędu skład finału będzie taki sam, tym razem jednak zanosi się na to, że rywalizacja będzie niezwykle jednostronna. Zespół Golden State Warriors jest o wiele silniejszy od drużyny Cleveland, którą opuścił Kyrie Irving. Wydaje się, że cudem będzie jeśli LeBron James poprowadzi Kawalerzystów do choćby jednego zwycięstwa.

 

Post Author: Mikołaj Różalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *