Wiemy kto wystąpi w finale NBA! Warriors vs Cavaliers po raz 4 z rzędu!

Znamy już rozstrzygnięcia finałów na wschodzie i na zachodzie. Cleveland Cavaliers pokonali Boston Celtics 87:79, natomiast Warriors zwyciężyli z Rockets 101:92.

W obu spotkaniach to goście okazali się lepszą drużyną. W meczu pomiędzy Cleveland, a Bostonem fenomenalnie zaprezentował się LeBron James, który poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa zdobywając 35 punktów, 15 zbiórek i 9 asyst. Jamesa niespodziewanie wsparł Jeff Green, który był autorem aż 19 punktów.

W spotkaniu Warriors z Houston kibicom towarzyszyło sporo emocji. Pierwsza połowa była zdecydowanie korzystniejsza dla Rockets, którzy zwyciężyli ją w świetnym stylu. Nie wiele do powiedzenia mieli Kevin Durant oraz Stephen Curry. Druga część spotkania wyglądała jednak zupełnie inaczej. Koszykarze Houston przestali trafiać, a na boisku nie wychodziło im praktycznie nic. Liderzy Warriors zagrali natomiast fenomenalnie. GSW dogonili rywali, a następnie zdobyli jeszcze dość dużą przewagę.

Już czwarty rok z rzędu skład finału będzie taki sam, tym razem jednak zanosi się na to, że rywalizacja będzie niezwykle jednostronna. Zespół Golden State Warriors jest o wiele silniejszy od drużyny Cleveland, którą opuścił Kyrie Irving. Wydaje się, że cudem będzie jeśli LeBron James poprowadzi Kawalerzystów do choćby jednego zwycięstwa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *