Warsaw Boxing Night – historia Warszawskiego boksu Fonfara, Rumiński, Olaś, Wrzosek

Warsaw Boxing Night – wydarzenie, które odciśnie piętno w historii Warszawskiego boksu.

16 czerwca, na Torwarze, emocje sięgną zenitu. Andrzej Fonfara powróci po ponad rocznej nieobecności, aby zmierzyć się, z wymagającym Ismailem Sillakhem. Andrzej po zmianie kategorii wagowej i tak długiej przerwie, z pewnością nie może doczekać się wejścia do ringu.

Andrzej Fonfara jest byłym mistrzem świata federacji IBO, w wadze półciężkiej. Swoją pierwszą walkę zawodową stoczył w Ostrołęce, pokonując na punkty Mirosława Kubika. W 2011 roku zdobył wakujący pas WBO NABO, pokonując Anyhony’ego Russela. Rok później został Zawodowym Mistrzem Stanów Zjednoczonych federacji IBO. Polak przez techniczny nokaut, pokonał Byrona Mitchella. 2012 rok był dla Andrzeja przełomem w jego karierze. Pokonanie byłego mistrza świata, wagi półciężkiej IBF, Glena Johnsona bardzo przybliżyła Polaka do walki o pas. Tak też się stało i Fonfara kilka miesięcy później otrzymał walkę mistrzowską. 16 listopada pokonał w 7 rundzie Toma Karpency’ego, zdobywając tytuł Mistrza Świata federacji IBO, w kategorii półciężkiej. Polak w pierwszej rundzie posłał rywala dwa razy na deski, a w drugiej złamał rękę. Nie przeszkodziło mu to jednak w zakończeniu pojedynku przed czasem i sięgnięciu po najwyższe trofeum. 24 maja, 2014 roku stanął do walki o pas mistrza świata federacji WBC, z Adonisem Stevensonem. Polak zaprezentował się w bardzo dobrej formie, ale sędziowie orzekli jednogłośne zwycięstwo Stevensonowi. W 2015 roku Fonfara odniósł kolejne cenne zwycięstwo w karierze. W 9 rundzie odprawił przed czasem, byłego mistrza świata federacji WBC kategorii średniej, Julio Cesara Chaveza Jr.. Po tej walce Polak był posiadaczem międzynarodowego pasa WBC International. Do pierwszej obrony międzynarodowego pasa WBC International stanął z byłym mistrzem świata organizacji WBO, Nathanem Cleverlym. Sędziowie jednogłośnie przyznali zwycięstwo Polakowi. W 2016 roku Fonfara przegrał z Joe Smithem i utracił pas WBC International. w 2017 roku wrócił na ring, aby pokonać przez TKO w 10 rundzie, Chada Dawsona. 2 czerwca 2017 stanął do rewanżowej walki z Adonisem Stevensonem, ale i tym razem rywal okazał się lepszy. Od ostatniego pojedynku minął ponad rok, ale już 16 czerwca będziemy mieli okazję zobaczyć wielki powrót Andrzeja Fonfary. Od zawsze Polak marzył, aby zawalczyć w Warszawie, a za 3 tygodnie ten sen się spełni. Nowa kategoria wagowa, wymagający rywal, chęć powrotu na dobrą passę spowodują, że Andrzej całe serce zostawi w ringu, aby to jego ręka powędrowała w geście zwycięstwa do góry. Andrzej skrzyżuje rękawice z Ismailem Sillachem.

Również po ponad rocznej przerwie na ring powróci Paweł Rumiński. Warszawski pięściarz jest znany sympatykom boksu z jego błyskawicznego debiutu, który trwał zaledwie 5 sekund. 30 września, 2017 roku, w Łomiankach odprawił przed czasem Grzegorza Sikorskiego. Paweł posiada nie tylko nokautujący cios, ale również wielkie serce do walki. Trenujący na co dzień pod okiem Pawła Kłaka zawodnik cieszy się, że będzie częścią tworzącej się historii. Jego rywalem będzie, bardzo ułożony technicznie Grzegorz Niedźwiedzki. Dla Pawła walka w Warszawie, jest nie bez znaczenia. To tutaj zadebiutował na zawodowych ringach, a barwy Legii Warszawa towarzyszą mu od wielu lat.

Arkadiusz Wrzosek, 16 czerwca, zadebiutuje w boksie zawodowym. Obecny mistrz organizacji Fight Exclusive Night, w formule K-1, zmierzy się z Said ‘Lennox’ Kasongo. Dwa nieodzowne elementy walk Arka, to niesamowite emocje i tabuny kibiców na trybunach. Jak poradzi sobie Arkadiusz Wrzosek na zawodowym ringu? Tego dowiemy się 16 czerwca.

Michał Olaś i Misha Manukyan zasilą kartę walk WBN. Michał jest niepokonany na zawodowych ringach. Jego kariera powoli nabiera tempa. Słynący z mocnego ciosu pięściarz, będzie miał okazję zaprezentować się przed dużą publicznością.

Na Torwarze będziemy mieli również okazję zobaczyć pojedynki amatorskie, z udziałem Karoliny Łukasik, Kacpra Łaszczyka, oraz Jakuba Bujały. Nie możecie przegapić tego historycznego pokazu szermierki na pięści.

Post Author: Monika Bartłomiejczak

Zakochana w sportach walki, od kiedy pamiętam :)! Najwierniejsza na świecie fanka braci Diaz, Rondy Rousey, GSP i Marcina Helda. Zajarana braćmi Kliczko, Gołowkinem, Vasylem Lomachenko i Muratem Gasijewem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *