Warriors mistrzami NBA

Po raz trzeci w przeciągu 4 lat mistrzami NBA zostali Golden State Warriors. MVP finałów został Kevin Durant, natomiast LeBron James oznajmił, że przez 3 spotkania grał ze złamaną ręką.

Finałowa batalia o mistrzostwo NBA była niezwykle jednostronna. Warriors zdobyli tytuł po raz drugi z rzędu, pokonując Cavaliers 4:0. Swoją wyższość nad rywalami i resztą ligi Warriors udowodnili w ostatnim meczu sezonu miażdżąc Kawalerzystów 108:85.

Najlepszym zawodnikiem finałów ogłoszono Kevina Duranta, który został uznany za bardziej wartościowego od swojego kolegi z zespołu Stephena Currego, mimo że ten również doskonale prezentował się w meczach z Cavs. Pierwszy raz od dawna eksperci sugerowali, że tytuł MVP finałów mógłby trafić do zawodnika drużyny przegranej. Wielu sugerowało, że statuetkę powinien otrzymać LeBron James, który był zdecydowanym liderem swojej drużyny i notował niespotykane zdobycze. Ponadto okazało się, że James od pierwszego spotkania grał ze złamaną ręką, po tym po pierwszym spotkaniu uderzył w tablicę znajdującą się w szatni.

To już drugi jednostronny finał z rzędu. Po raz kolejny Warriors udowodnili swoją zdecydowaną przewagę nad rywalami z NBA. W okresie przedsezonowym przed resztą ligi stoi wyzwanie nadrobienia różnicy pomiędzy nimi, a Warriors. Kluczowym elementem z pewnością będzie LeBron James, który po sezonie zostanie wolnym agentem. Po Jamesa już ustawia się kolejka chętnych klubów.

zdjęcie: www.thedailtbeast.com

Post Author: Mikołaj Różalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *