Warriors i Rockets wygrywają!

Zarówno Golden State Warriors jak i Houston Rockets wygrały swoje trzecie spotkania, wychodząc na prowadzenie w serii 3:1. Obie drużyny łatwo rozprawiły się z rywalami.

Pierwsza oraz druga drużyna Zachodu NBA łatwo rozprawiły się ze swoimi rywalami w 4 meczu serii. Obie drużyny bardzo zbliżyły się do awansu do kolejnej fazy.

Rockets ograli Utah Jazz 100:87. W drużynie rakiet najlepiej zaprezentowali się liderzy obu zespołów. James Harden zdobył 24 punkty, natomiast Chris Paul 27, do czego dołożył 12 zbiórek i 6 asyst. Dużą rolę odegrała także znakomita gra pod tablicami Clinta Capeli, który wywalczył 15 zbiórek i 12 punktów.

W zespole Utah tradycyjnie już najlepiej zaprezentował się pierwszoroczniak, czyli Donovan Mitchell. Młody lider Jazz zdobył 25 punktów i zaliczył 9 zbiórek. Mitchellowi zabrakło jednak wsparcia reszty zespołu. Punktowo wsparł go bowiem jedynie Joe Ingles, który wywalczył dla zespołu 15 punktów.

Jeszcze bardziej jednostronnie prezentowało się spotkanie pomiędzy Golden State Warriors, a New Orleans Pelicans, zakończone zwycięstwem GSW 118:92. Przez całe spotkanie widoczna była lepsza dyspozycja Warriors. Ponadto nie do zatrzymania był Kevin Durant, który bardzo uprzykrzał życie defensywie Pelicans. Durant zakończył mecz z dorobkiem 38 punktów. Również dobrze wystąpił niedawny rekonwalescent, czyli Stephen Curry. Rozgrywający Warriors dorzucił bowiem do wyniku 23 punkty.

W zespole z New Orleans nie zawiedli liderzy, jednakże brakowało im wsparcia ławki rezerwowych. Najlepiej spisywał się Anthony Davis, który zanotował 26 punktów. Davisa wsparli Jrue Holiday (19) oraz E’Twaun Moore (20). Gorsze występy zaliczyli natomiast Nikola Mirotić, który dołożył jedynie 7 punktów oraz Rajon Rondo, któremu pomyliły się zadania na boisku. Rondo zebrał aż 11 zbiórek, podczas gdy zanotował tylko 6 asyst i 6 punktów.

Zdjęcie: www.nba.com

Post Author: Mikołaj Różalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *