US Open: Hurkacz w II rundzie!

Hubert Hurkacz (109 miejsce w rankingu ATP) awansował do II rundy wielkoszlemowego tenisowego turnieju US Open. 21-latek pokonał Włocha Stefano Travaglię (141 miejsce w rankingu ATP).

Mecz trwał dwie godziny i czterdzieści jeden minut. W pierwszym secie Hurkacz dwukrotnie przełamał rywala i wygrał 6:2. Drugi set to lustrzane odbicie pierwszego. Włoch dwa razy wygrał podanie Polaka (pierwsze i ostatnie) i to on zwyciężył 6:2. W trzecim secie doszło do Tiebreaka, lecz wcześniej przy serwisie Travagli Hurkacz miał dwie piłki setowe. Z kolei w Tiebreaku to Włoch miał dwie piłki setowe, ale na szczęście ich nie wykorzystał i zrobiło się 6:6. Trzy kolejne piłki wygrał Polak.
W ostatniej części gry przy stanie 3:0 dla Huberta Stefano się poddał. Włoch zwyczajnie nie miał sił i ochoty. W następnej rundzie przed Polakiem będzie arcyciężkie zadanie. 21-letni tenisista zagra z Chorwatem Marinem Ciliciem. 29-latek to aktualnie siódma rakieta świata.