UFC 230 – Typowanie Redakcyjne

Już dzisiejszej nocy odbędzie się gala UFC 230, w Nowym Jorku. Na karcie walk znalazł się nasz rodak, Adam Wieczorek, który zmierzy się z Brazylijczykiem, Marcosem Rogerio De Limą. W walce wieczoru zobaczymy starcie mistrzowskie na szczycie kategorii królewskiej między Danielem Cormierem i Derrickiem Lewisem.

Daniel Cormier (21-1-0) vs. Derrick Lewis (21-5-0)

Monika: Bez wątpienia to Daniel Cormier jest faworytem w tym pojedynku. Co wzbudziło moje zdziwienie to wczorajsze ważenie, a mianowicie Daniel Cormier pierwszy raz ważył aż 251.2 funta (113.94 kg.) , co może znacząco wpłynąć na jego szybkość. Daniel ostatnią swoją walkę stoczył 7 lipca, natomiast, natomiast Derrick niecały miesiąc temu. Ten aspekt również może mieć wpływ na przebieg walki. Cormier i jego zapasy według mnie będą kluczem do zwycięstwa, ponieważ Lewis w tej płaszczyźnie nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Obecny mistrz może również próbować ustrzelić pretendenta w stójce, tak jak miało to miejsce w walce ze Stipe’m Miocicem, ale będzie musiał bardzo uważać, ponieważ siła chyba leży jednak po stronie Derricka. Lewis nigdy nie przegrał przez poddanie, natomiast Cormier też nie jest zbyt wielkim specjalistą w tej płaszczyźnie, więc tej opcji raczej nie biorę pod uwagę. W tym pojedynku z pewnością nie zabraknie emocji. Daniel Cormier, który broni pasa i Derrick Lewis, który za wszelką cenę będzie chciał wejść w jego posiadanie są gwarancją prawdziwej wojny na szczycie królewskiej kategorii.

Mój Typ: Daniel Cormier – TKO (2 runda)

Typ Kamila: Daniel Cormier – TKO (1 runda)

Typ Daniela: Daniel Cormier – TKO (2 runda)

Ronaldo Souza (25-6-0) vs. Chris Weidman (14-3-0)

Monika: Zarówno Souza, jak i Weidman dobrze czują się w parterze, jednak według mnie to Brazylijczyk jest lepszy w tej płaszczyźnie. Natomiast jeśli brać pod uwagę obalenia, to ten aspekt leży już po stronie Amerykańskiego zawodnika. Pytanie brzmi, czy Chris zaryzykuje i będzie próbował przenieść walkę do parteru, wiedząc jaki poziom brazylisjkiego jiu jitsu prezentuje Jacare. Z drugiej strony to Weidman poddał Kelvina Gasteluma, gdzie Souza przegrał z nim przez decyzję. Wielu twierdzi, że umiejętności stójkowe leżą po stronie Chrisa Weidmana, a ja nie do końca się z tym zgodzę. Jak w parterze moim faworytem jest Brazylijczyk, tak w stójce już nie jestem w stanie wytypować, który z nich jest lepszy. Oglądając wczorajsze ważenie, według mnie to Jacare zaprezentował lepsze warunki fizyczne. Reasumując i biorąc pod uwagę wszystkie aspekty techniczne, jest to jeden z tych pojedynków, który jest bardzo trudny do wytypowania. Zw względu na to, że jestem wielką fanką Ronaldo Souzy oraz jego umiejętności parterowych i to jego wskazuję jako zwycięzcę tego pojedynku.

Mój typ: Ronaldo Souza – poddanie (3 runda)

Typ Kamila: Chris Weidman – TKO (1 runda)

Typ Daniela: Ronaldo Souza – poddanie (3 runda)

Jared Cannonier (10-4-0) vs. David Branch (22-4-0)

Monika: Dla Jareda Cannoniera to będzie pierwsza walka, którą stoczy w kategorii średniej. Tego typu pojedynki lubię najbardziej, ponieważ David Branch jest lepszym parterowcem, natomiast Jared Cannonier zdecydowanie czuje się lepiej w stójce. Z pewnością Branch musi być bardzo ostrożny i nie może wchodzić w bezpośrednie wymiany z Cannonierem, ponieważ może szybko dostać srogą nauczkę w postaci nokautu. Jeśli chodzi o warunki fizyczne, to ten aspekt leży po stronie Jareda i to według mnie również będzie miało wpływa na obalenia, a jak wszyscy wiemy obrona przed obaleniami Davida mocno kuleje, a pojedynek z Janem Błachowiczem jest najlepszym tego dowodem. Ja jednak jestem zdania, David Branch podejdzie bardzo ostrożnie do walki i zrobi wszystko, aby walka znalazła swój finał w parterze i tam będzie próbował poddać Jareda Cannoniera.

Mój typ: David Branch – poddanie (2/3 runda)

Typ Kamila: David Branch – decyzja

Adam Wieczorek (10-1-0) vs. Marcos Rogerio De Lima (15-5-1)

Monika: Adam Wieczorek wziął walkę w ostatniej chwili, a więc i przygotowania do walki nie były pełne, a sam zawodnik powiedział, że w chwili gdy otrzymał propozycję walk nie był w okresie przygotowawczym. Mimo, że Adam nie przeszedł pełnego okresu przygotowawczego, to mimo wszystko pod względem kondycyjnym będzie przeważał w tym pojedynku, ponieważ de Lima nigdy nie prezentował się od tej strony dobrze, w przeciwieństwie do Wieczorka. Brazylijczyk jest niebezpieczny w początkowej fazie pojedynku i tutaj Adam musi uważać, aby nie dać się ustrzelić agresywnemu Brazylijczykowi. Jeśli walka przeniesie się do parteru, to tutaj warunki fizyczne Marcosa mogą dać się we znaki Wieczorkowi. Reasumując, kolejny pojedynek, w którym każdy z zawodników preferuje walkę w innej płaszczyźnie. U Polaka jest to parter, natomiast u Brazylijczyka stójka. Wychodzę jednak z założenia, że fenomenalny parter Adama spowoduje, że to jego ręka powędruje do góry w geście zwycięstwa.

Mój typ: Adam Wieczorek – poddanie (2 runda)

Typ Kamila: Adam Wieczorek – decyzja

Typ Daniela: Adam Wieczorek – decyzja

 

 

Post Author: Monika Bartłomiejczak

Zakochana w sportach walki, od kiedy pamiętam :)! Najwierniejsza na świecie fanka braci Diaz, Rondy Rousey, GSP i Marcina Helda. Zajarana braćmi Kliczko, Gołowkinem, Vasylem Lomachenko i Muratem Gasijewem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *