Triumf Igi Świątek w Budapeszcie

Iga Świątek pokonała Ukrainkę Katarinę Zawacką w finale turnieju ITF w Budapeszcie 6:2, 6:2.

Rywalka warszawianki zajmowała trzynastą pozycję w rankingu juniorek, do samego turnieju przystąpiła jako rozstawiona z numerem 7.

Początek nie należał do wymarzonych dla Polki. W pierwszym secie przegrywała już 0:2. Szybko jednak Świątek odrobiła straty, wygrywając ostatecznie 6:2. W drugim secie wydawało się już, że walka będzie bardziej wyrównana, ale ponownie przy stanie 3:2 to Świątek zaczęła dominować.

Dzięki tej wygranej Świątek może liczyć na duży awans w rankingu WTA. Przed turniejem zajmowała 203 pozycję.

Post Author: Kamil Gieroba