Transfer Polaka w NBA! Gortat graczem LA Clippers!

W nocy na jaw wyszła informacje, że Marcin Gortat, jedyny Polak w NBA, został wytransferowany przez Washington Wizards do Los Angeles Clippers. Polski Młot został wymieniony na Austina Riversa, rozgrywającego Clippers.

Transfer Gortata został zrealizowany dość szybko i niespodziewanie. O ewentualnej wymianie mówiło się już od dawna, jednak dokonana została ona niezwykle szybko. W drużynie z Los Angeles Gortat będzie jednak miał problemy ze znalezieniem miejsca w pierwszej piątce, w klubie gra bowiem DeAndre Jordan, który klasą przewyższa łodzianina. Jordan od dawna chce jednak zmienić klub, a po odejściu Chrisa Paula i Blake’a Griffina ewentualne odejście DJ’a jest bardzo prawdopodobne.

Nie wiadomo też, czy Gortat nie zdecyduje się na wykupienie swojego kontraktu i dołączenie do innego klubu na zasadzie wolnej agentury. Dla Austina Riversa przejście do Wizards oznacza rywalizację o miejsce w składzie z Johnem Wallem i Bradley’em Beal’em. Rivers może grać na pozycji rozgrywającego oraz rzucającego obrońcy. Zeszły sezon dla Amerykanina był bardzo udany. Rivers zdobywał średnio 15 punktów w meczu, do czego dorzucał około 4 asyst.

Dziwić może fakt, że Clippers zdecydowali się na oddanie ulubieńca swojego trenera. Austin Rivers nie jest tylko ulubieńcem, ale synem trenera zespołu z LA – Doc’a Riversa. Drużyna Los Angeles Clippers tego lata będzie zapewne w dość znaczącej przebudowie, jednak na chwilę obecną można przypuszczać, że Gortat zagra z takimi koszykarzami jak: Patrick Beverley, Avery Bradley, Tobias Harris, Wesley Johnson, czy Lou Williams, który wczoraj otrzymał nagrodę dla najlepszego zmiennika w NBA zeszłego sezonu.

Zdjęcie: www.nbcsports.com

Post Author: Mikołaj Różalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *