Rosja gromi Arabię Saudyjską w meczu otwarcia Mistrzostw Świata

Reprezentacja Rosji rozgromiła Arabie Saudyjską w meczu otwarcia Mistrzostw Świata 5:0. Świetny mecz rozegrał Denis Czeryszew, który zdobył dwie bramki.

Mecz na który czekali wszyscy. Mecz, który rozpoczął wielki mundial. Czyli turniej, który kochają wszyscy. Ten turniej rozpoczęli gospodarze, czyli Rosjanie i Arabia Saudyjska. Faworyta było ciężko wskazać, bo gospodarze nie grzeszyli formą, więc można było powiedzieć, że obie drużyny są wyrównane.

Pierwsza składna akcja należała do podopiecznych Stanisława Czerczesowa. Mario Fernandes z prawej strony podał w pole karne, do Aleksandra Samiedowa, gracz Spartaka Moskwa uderzył, ale jego strzał został zablokowany. Następna sytuacja Sbornej już zakończyła się bramką. Saudyjczykom udało się wybić piłkę dośrodkowaną z rzutu rożnego, ale wróciła ona do Aleksandra Gołowina, ten świetnie dośrodkował w punkt do Jurija Gazińskiego, który głową pokonał Abdullaha Al Muaioufa.

Dla piłkarzy Rosyjskich stała się też rzecz nieprzyjemna. Podczas biegu kontuzji nabawił się Ałan Dzagojew, a w jego miejsce pojawił się Dienis Czeryszew. Arabia próbowała tworzyć ofensywne akcje, ale gdy już dochodziło do strzału to piłka leciała w trybuny, tak jak w 28. minucie po próbie Salema Al Dawsariego. Tuż przed przerwą Rosjanie podwyższyli prowadzenie. Czeryszew dostał podanie od Romana Zobnina  na lewą stronę, minął dwóch obrońców i uderzył prosto w okienko bramki Al Muaioufa.

Do przerwy Rosjanie zasłużenie prowadzili z Arabią Saudyjską 2:0.

Pierwszy groźny atak w drugiej połowie należał do gospodarzy. Samiedow zdecydował się na strzał z ok. 30 metrów, ale uderzył bardzo niecelnie. Saudyjczycy zaatakowali po upływie kwadransa drugiej połowy. Jeden z pomocników dośrodkował w rosyjską szesnastkę, tam głową uderzył Salman Al Faraj, ale strzał pozostawił wiele do życzenia. W 72. minucie Rosjanie zdobyli bramkę, która kompletnie zabiła ten mecz. Gołowin ponownie posłał futbolówkę w szesnastkę, tym razem do Artioma Dziuby, który pojawił się na placu gry dwie minuty wcześniej, a napastnikowi wypożyczonemu z Zenitu do Arsenalu Tuly nie pozostało nic jak zdobyć gola.

Nie był to ostatni gol w wykonaniu Rosjan, w końcówce dwie bramki dołożyli jeszcze Czeryszew i Gołowin. Pierwszy popisał się fenomenalnym uderzeniem sprzed pola karnego, a drugi kapitalnie strzelił z rzutu wolnego.