Resovia na siatkarskim dnie! Fatalny debiut Cretu!

W piątej kolejce siatkarskiej Plus Ligi Asecco Resovia Rzeszów przegrywa MKS Będzin 0:3.Rzeszowianie notują tym piątą porażkę z rzędu w tegorocznych rozgrywkach. Fatalny debiut z siatkarzami z Rzeszowa zaliczył Gheorghe Cretu, który w tym tygodniu zastąpił doświadczonego Andrzeja Kowala.

Wszyscy którzy liczyli na odrodzenie Resovii za sprawą nowego trenera byli w ogromnym błędzie. Podopiecznym Gheorghe Cretu w dzisiejszym spotkaniu sił i determinacji starczyło jedynie na pierwszego seta. Już przebieg pierwszej odsłony wskazywał, że to nie będzie łatwy debiut dla rumuńskiego szkoleniowca. Mimo przeciętnej gry gospodarzy w tej partii prowadzili oni już 19:16 i mogło się wydawać, że pewnie zmierzają po zwycięstwo w tym secie. Końcówka seta w ich wykonaniu to jednak prawdziwy dramat. W rywalizacji na przewagi błędy własne Rzeszowian trzymały na powierzchni drużynę z Będzina. Siatkarze gości skorzystali z podarowanych prezentów, a w końcówce dwa skuteczne ataki przechyliły szalę zwycięstwa na ich korzyść. Seta zakończył efektownym atakiem Adrian Buchowski.

Druga odsłona spotkania to już katastrofa ze strony siatkarzy Resovii. Siatkarze z Rzeszowa jedynie na początku seta byli równorzędnym rywalem dla gości.  Podopieczni Gido Vermulena spokojnie wykorzystywali słabą grę gospodarzy, systematycznie powiększając przewagę. Seta zakończył atak Lincolna Williamsa. Rzeszowianie polegli w tej partii 14:25.

Trzeci set to wyrównana walka punkt za punkt. Wynik przez większość seta oscylował w granicach remisu(14:14,18:18). Więcej zimnej krwi w końcówce seta zachowali jednak goście z Będzina zamykając to spotkania w trzech setach. Mecz zakończył efektownym blokiem na Thibault Rossardzie MVP tego spotkania Lincolm Williams.

Asecco Resovia Rzeszów po pięciu kolejkach jest jedyną drużyną bez zwycięstwa w tym sezonie. Rzeszowianie zamykają stawkę z zerowym dorobkiem na koncie.

Post Author: Kuba Węckowski