PŚ w Tiumeni: Ostatni bieg dla Cwietkowa

Maksim Cwietkow wygrał bieg masowy na zakończenie zmagań mężczyzn w biathlonowym Pucharze Świata.

 

To pierwsze zwycięstwo w karierze 26-latka. Z pewnością to szczególny dzień dla Cwietkowa, mogąc świętować tak duże osiągnięcie przed własną publicznością. Rosjanin wykorzystał przewagę własnych ścian i kapitalnie strzelał. Był jednym z trzech bezbłędnych biathlonistów. Do końca walczył z równie dobrze strzelającym Erlendem Bjoentegaardem. Norweg próbował dogonić Cwietkowa, ale dystans był już za duży, żeby wyprzedzić go na ostatnich kilkuset metrach. Mimo drugiego miejsca Bjoentegaard może być z siebie dumny. To najlepszy wynik Norwega w karierze i drugie podium w tym sezonie.

 

Fatalny start zaliczył zdobywca siódmej Kryształowej Kuli – Martin Fourcade. Francuz już po pierwszym strzelaniu miał dwie karne rudy do przebiegnięcia. Do końca zawodów dołożył jeszcze dwie i dobiegł do mety na dalekiej dziewiętnastej pozycji. Tym samym Fourcade przerwał passę 23.kolejnych miejsc na podium w Pucharze Świata.

 

Johannes Thingnes Boe, czyli drugi najlepszy biathlonista tego sezonu, dwukrotnie pobiegł karną rundę, ale nie przeszkodziło mu to w wywalczeniu miejsca na podium. Po ostatniej wizycie na strzelnicy Boe tracił w pewnym momencie 9 sekund do Cwietkowa, lecz pod koniec wyraźnie zwolnił i dobiegł ze stratą nieco ponad szesnastu sekund.

 

Wyniki końcowe:
1. Maksim Cwietkow (Rosja) 37:37,3 (0)
2. Erlend Bjoentegaard (Norwegia) +2,7 (0)
3. Johannes Thingnes Boe (Norwegia) +16,6 (2)
4. Benedikt Doll (Niemcy) +22,1 (2)
5. Henrik L’Abee-Lund (Norwegia) +22,1 (2)

Post Author: Michał Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *