Polki z awansem na Mistrzostwa Europy

Reprezentantki Polski zapewniły sobie awans do Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej. Dziś pokonały Słowaczki 26:21.

Od początku meczu Polki pokazały, kto tu jest faworytem i po dziewięciu minutach prowadziły 5:2. Polki nadal utrzymywały dystans do Słowaczek, nie dając im się dogonić i dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy prowadziły 9:6. Pod koniec pierwszej połowy Polki prowadziły 12:7, Słowaczki starały się zmniejszyć przewagę biało-czerwonych, ale dobrze w bramce dysponowana była Adrianna Płaczek. Po pierwszej połowie Polki prowadziły ze Słowaczkami 12:7 i były coraz bliżej awansu. Najwięcej goli w pierwszej połowie dla Polek rzuciła Kinga Grzyb, były to 3 gole, a po stronie Słowaczek była to Tetyana Filkova Trehubova, której licznik goli wynosił 2.

Po pięciu minutach drugiej części Polki prowadziły aż ośmioma bramkami, 18:10. Później Słowaczki zaczęły grać lepiej od naszych rodaczek i wynik na tablicy wynosił 23:16. Powodem tego może być to, że Leszek Krowicki dał szansę zmienniczką. Ostatecznie Polki pokonały Słowaczki 26:21 i awansowały na Mistrzostwa Europy.

Post Author: Krzysztof Gajdur