Polacy ograli Kosowo z Dardanem Berishą!

Koszykarze reprezentacji Polski w koszykówce po bolesnej porażce z drużyną Litwy w eliminacjach mistrzostw świata powrócili i łatwo pokonali reprezentację Kosowa 103:70.

W drużynie z Kosowa wystąpił były reprezentant Polski Dardan Berisha, który na tle swoich kolegów z zespołu zaprezentował się bardzo dobrze, zdobywając 17 punktów. Reprezentacja małego kraju z Bałkanów nie miała jednak atrybutów do pokonania reprezentacji Polski. Podkreślić trzeba, że w eliminacjach Polacy występują bez swojego jedynaka w NBA, czyli Marcina Gortata, który najprawdopodobniej nie zagra już w reprezentacyjnych barwach.

Polacy dominowali już od pierwszej kwarty, którą wygrali 30:23. Rywale jeszcze bardziej zdominowani zostali jednak w drugich 10 minutach, kiedy to Polacy zwyciężyli 27:11, dodając kolejne 16 punktów do wysokiej już przewagi. Oprócz Berishy na boisku z bardzo dobrej strony pokazał się Ejron Kastrati, który zdobył 21 punktów.

Reprezentacja Polski była jednak lepsza od rywali pod każdym względem. Polacy z łatwością rozmontowywali defensywę gospodarzy. Spośród Polaków znakomity mecz zaliczył niespodziewanie Karol Gruszecki, który zdobył 21 punktów. Sporo punktów do dorobku biało-czerwonych dorzucili Maciej Lampe oraz Adam Waczyński, którzy zdobyli kolejno 17 i 16 punktów. Każdy spośród Polaków zdołał zaistnieć w spotkaniu i zdobyć co najmniej 2 punkty.