twitter.com

PlusLiga: Skra bliżej mistrzostwa

Skra Bełchatów pokonała ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:0 w pierwszym meczu finałowym siatkarskiej PlusLigi. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Najlepszym zawodnikiem meczu został zawodnik gospodarzy Mariusz Wlazły. Bełchatowianie wygrali po bardzo dobrej grze w końcówkach setów. W pierwszym secie obrońcy tytułu ostatni razy wyszli na prowadzenie 16:14, by później stracić 3 kolejne punkty. Do końca Skra nie goniła już wyniku. W drugiej odsłonie było podobnie. Goście ostatni raz wyszli na prowadzenie przy stanie 16:17, a później gonili Skrę. W ostatnim secie przy stanie 15:16 Karol Kłos zagrał w siatkę i mieliśmy 15:17 dla ZAKSY, a chwilę później było już 18:17 dla Skry. Aktualnym mistrzom Polski jeszcze dwukrotnie udało się doprowadzić do remisu (18:18 oraz 24:24), ale Skra już nie oddała wygranej.
Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w sobotę o godzinie 20:30.

02.05.2018, godz. 10:30
PGE Skra Bełchatów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:23, 25:23, 26:24)
MVP: Mariusz Wlazły (Skra)

składy:

SKRA: Grzegorz Łomacz, Bartosz Bednorz, Milad Ebadipour, Karol Kłos, Srecko Lisinac, Mariusz Wlazły – Kacper Piechocki (libero) – Nikołaj Penczew, Patryk Czarnowski.

ZAKSA: Benjamin Toniutti, Mateusz Bieniek, Rafał Buszek, Sam Deroo, Maurice Torres, Łukasz Wiśniewski – Paweł Zatorski (libero) – Sławomir Jungiewicz, Rafał Szymura.