Pacers wywalczyli game 7. Koniec sezonu dla Wizards i Thunder

Indiana Pacers wyrównali stan serii na 3-3. Wizards ulegli Raptors, zaś Thunder okazali się gorsi od Jazz. Marcin Gortat zaliczył 2 punkty i 7 zbiórek.

Przed spotkaniem Cavaliers – Pacers, NBA podało komunikat, iż kluczowy dla losów spotkania blok z meczu numer 5 został oceniony jako goaltending. Zawodnicy z Indiany mieli wiele pretensji w tej sprawie. Sprawiło to że gracze wyszli na dzisiejsze spotkanie bardziej zmotywowani rządzą zemsty, co było widać od pierwszych minut.

Podopieczni Nate’a McMillan’a dominowali w każdym aspekcie gry. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, wygrana przez gospodarzy 35:20. Swoje pierwsze triple-double w Playoffs zaliczył Victor Oladipo zdobywając 28 punktów, 13 zbiórek oraz 10 asyst.

Po stronie gości tradycyjnie świetny mecz rozegrał LeBron James (22/5/7), jednak nie można tego samego powiedzieć o jego kolegach z zespołu.

Mecz numer 7 zostanie rozegrany w niedziele o 19 w Cleveland.

W pozostałych spotkaniach Wizards osłabieni kontuzją Otto Portera nie sprostali wymaganiom Raptors, którzy pierwszy raz w Playoffs przegrywając do przerwy, wygrali całe spotkanie. Marcin Gortat uzbierał jedynie 2 punkty oraz 7 zbiórek w 31 minut gry.

Na wakacje zostali odesłani także zawodnicy Thunder. Pomimo iż Ricky Rubio opuścił parkiet w pierwszej kwarcie z powodu kontuzji, nie przeszkodziło to zawodnikom Jazz w pokonaniu rywali. W roli lidera kolejny raz wystąpił Donovan Mitchell, autor 38 punktów.

Cleveland Cavaliers – Indiana Pacers 87:121

Toronto Raptors – Washington Wizards 102:92

Oklahoma City Thunder – Utah Jazz 91:96