Oficjalnie: Pastore nowym piłkarzem AS Romy

Pomocnik, który dotychczas grał w barwach Paris Saint-Germain Javier Pastore oficjalnie został zawodnikiem AS Romy. 29-latek związał się z włoskim klubem pięcioletnim kontraktem.

Javier Pastore do Paris Saint-Germain dołączył w sierpniu 2011 roku, przechodząc wtedy z włoskiego Palermo za kwotę 42 mln euro. W minionym sezonie w Paryżu rozegrał 37 spotkań, w których zdobył pięć bramek i zaliczył sześć asyst. Podczas siedmioletniej przygody w PSG zdobył on osiemnaście trofeów – pięć mistrzostw kraju i Pucharów Ligi Francuskiej oraz cztery Puchary i Superpuchary Francji. Argentyński pomocnik dołączył do “Giallorossich” na zasadzie transferu definitywnego. Włoski klub poinformował, że zawodnik podpisał pięcioletni kontrakt, a kwota transferu wyniosła 24,7 mln euro.

– Bardzo się cieszę z przenosiny do Rzymu. Wspaniale jest wrócić do Włoch i to do tak świetnego klubu. Mam nadzieję, że w pełni spłacę cały entuzjazm, wsparcie i przywiązanie, którym obdarzyli mnie już kibice – powiedział nowy nabytek Romy.

Post Author: Dawid Basiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *