Oficjalnie: Andreas Felder szkoleniowcem Austriaków

Austriacki Związek Narciarski poinformował, że następcą Heinza Kuttina na pozycji szkoleniowca kadry A skoczków będzie Andreas Felder. Nowy trener przyznaje, że nie spodziewał się nominacji ze strony federacji.

 

Od dłuższego czasu w mediach przewijało się nazwisko Feldera w kontekście nowego trenera Austriaków, lecz dopiero dziś tamtejszy Związek Narciarski zdecydował się podać informację o zatrudnieniu dawnego utytułowanego skoczka. Asystentami Andreasa Feldera zostali Florian Schabereiter oraz Florian Liegl.

 

Propozycja od Związku była dla mnie zaskoczeniem, ale czekam z niecierpliwością na to nowe wyzwanie. Aktualnie celem nadrzędnym jest zbudowanie sztabu szkoleniowego, który wyciągnie wszystkich z dołka i pozwoli wykorzystać pełen potencjał zawodników – rzekł nowy szkoleniowiec

 

Andreas Felder w przeszłości był bardzo utytułowanym zawodnikiem. W zawodach Pucharu Świata aż 51 razy stawał na podium, z czego 25 razy na najwyższym stopniu podium. Felder może pochwalić się Kryształową Kulą za sezon 1990/1991, indywidualnym mistrzostwem świata w lotach, dwoma złotymi medalami Mistrzostw Świata i srebrnym medalem olimpijskim z konkursu drużynowego w Albertville.

 

Głównym zadaniem stawianym przed Felderem będzie odbudowa reprezentacji Austrii, dla której poprzedni sezon był kompletnie nieudany. Żaden z zawodników, na czele ze Stefanem Kraftem, nie zdołał wygrać zawodów Pucharu Świata. Taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz od bardzo długiego czasu. Na Igrzyskach Olimpijskich na półmetku zawodów na skoczni dużej blisko medalu był Michael Hayboeck, lecz w drugim skoku przekreślił swoje szanse na krążek. Na początku 2019 roku odbędą się Mistrzostwa Świata w austriackim Seefeld, gdzie wyniki rodzimych zawodników będą wyznacznikiem oceny pracy nowego szkoleniowca.

zdjęcie: sport.onet.pl

Post Author: Michał Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *