Nowy trener Resovii! Kim jest Gheorghe Cretu?

Po kompromitującym  początku sezonu siatkarzy Asecco Resovii, władze klubu z Podkarpacia zdecydowały się na zmianę szkoleniowca. Doświadczonego Andrzeja Kowala zastąpił  Gheorghe Cretu. Rumun to były siatkarz oraz obecny trener Reprezentacji Estonii. Cretu dał się poznać kibicom i ekspertom Plus Ligi jako trener Cuprum Lubin przez trzy sezony.

Zmiana trenera jest pokłosiem najgorszego w historii startu rozgrywek w wykonaniu Rzeszowian. Szalę goryczy przelała niedzielna porażka w Szczecinie z miejscową Stocznią. Andrzej Kowal prowadził Resovię przez wiele lat, zdobywając z nią największe trofea na czele z trzema Mistrzostwami Polski oraz srebrnym medalu Ligi Mistrzów.

Oficjalnie już wiadomo, że Rzeszowski klub obejmie Rumuński trener Gheorghe Cretu. Dla Cretu nie będzie to debiut w Plus Lidze, w przeszłości trenował AZS Olsztyn oraz przez trzy sezony Cuprum Lubin. W roku 2017 został laureatem nagrody Trenera Roku w Estonii. Reprezentację tego nadbałtyckiego kraju prowadzi od 2014 roku. Trzeba przyznać, że z dość przeciętnych siatkarzy udało mu się zbudować solidną drużynę. Z reprezentacją Estonii trener Cretu dwukrotnie triumfował w Lidze Europejskiej. W przeszłości jako trener pracował również w Austrii, Włoszech oraz Rosji.

Sam Cretu przyznaje, że możliwość pracy w Resovii to dla niego wielki honor ale również ogromne wyzwanie. Asecco Resovia to ligowy potentat, w którym oczekiwania co do zespołu zawsze są wysokie.

Czy Rumuński trener okaże się remedium na problemu rzeszowskiego klubu, przekonamy się niebawem. Paradoksalnie pomimo fatalnego startu, wszystko w tym sezonie jest jeszcze do wygrania. Na razie jednak “Gianni” musi skupić się na odbudowaniu morale rozbitej po czterech porażkach drużyny.

W następnej kolejce Plus Ligi o swoje pierwsze punkty Resovia powalczy z MKS Będzin.

Post Author: Kuba Węckowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *