Niesamowity rekord Thompsona! 14 trójek w meczu!

Klay Thompson, który jak do tej pory krytykowany był za przeciętną grę na początku sezonu w niesamowitym stylu odpowiedział krytykom, zdobywając 52 punkty i trafiając 14 trójek.

Warriors, którzy praktycznie każdym meczem udowadniają, że są nie do pokonania po raz kolejny rozegrali niezwykle imponujące spotkanie. Tym razem koszykarze GSW ograli Chicago Bulls 149:124. To jednak nie styl zwycięstwa, a postawa Klaya Thompsona będzie zapamiętana na dłużej. Pobił on bowiem rekord celnych trójek w wykonaniu pojedynczego gracza w meczu, który do tej pory wynosił 13 celnych rzutów.

Popis Thompsona przyćmił nieco wyniki indywidualne pozostałych graczy Warriors. Kevin Durant zdobył jedynie 14 punktów, do czego dodał 8 asyst, Steph Curry dodał natomiast 23 punkty. Z ławki rezerwowych duże wsparcie dla ekipy Warriors wniósł Alfonzo McKinnie, który zdobył 19 punktów i zaliczył 10 zbiórek.

Bulls przez całę spotkanie nie potrafili odpowiedzieć na poczynania Wojowników. Przewaga GSW nie spadała praktycznie poniżej 20 punktów. Trudno zatem wyróżnić kogoś z drużyny byków, jednak na tle kolegów z zespołu najlepiej pokazał się Zach LaVine, który w tym sezonie jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem Bulls. LaVine zanotował 21 punktów. Na wyróżnienie zasługuje również młody Wendell Carter Jr., zdobywca 18 punktów.

Zdjęcie: www.nba.com

Post Author: Mikołaj Różalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *