Nawałka: Nie było rozłamów

Nie było żadnych rozłamów w zespole. Atmosfera była dobra mimo złych wyników. Jest dobry wynik, wszystko jest dobrze. Zły wynik i następuje eskalacja zarzutów i analiz. Tak zbudowany jest sport i relacje z mediami. To naturalna sprawa. – powiedział Adam Nawałka podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, po porażce 0:3 z Kolumbią.

Nigdy nie podejmuję decyzji na gorąco. Umowa obowiązuje mnie do końca mundialu. Interesuje mnie następny mecz. Po nim oddam się do dyspozycji zarządu PZPN i wtedy zostaną podjęte decyzje.

Musimy być otwarci i gotowi na krytykę, która w takich sytuacjach jest słuszna. Postawa wszystkich zawodników była bardzo dobra, nie było mowy o strachu. Robert jest cały czas z drużyną, kapitanem, który ciągnie tę drużynę. Jesteśmy w trudnym momencie i wszelkiego rodzaju analizy są ukierunkowane na to, co się tutaj dzieje. Tak jak to, że nasza baza w Soczi to nieporozumienie. Zaprzeczam temu, jestem bardzo zadowolony z warunków. Zostało nam zapewnione wszystko co jest potrzebne do funkcjonowania na wysokim poziomie. Niemcy poszukiwali również miejsca w Soczi, chcieli mieć tutaj bazę. To pokazuje, że m.in. tutaj są świetne warunki. Klimat ma bardzo małe znaczenie. W Kazaniu była bardzo wysoka temperatura, w Wołgogradzie temperatura będzie jeszcze wyższa, w Soczi mamy klimat pośredni.

Przejmowałem drużynę w bardzo trudnej sytuacji. Pod względem mentalnym zanotowaliśmy duży postęp, to był jeden z mocnych fundamentów. Przygotowanie mentalne, walka z przeciwnikiem na odpowiednim poziomie mentalnym. Z tym nie mieliśmy problemów nawet w najtrudniejszych momentach, nawet w meczu z Kolumbią. Przeciwnik był bardzo mocny, z najwyższej półki. Ta drużyna to jeden z najlepszych naszych przeciwników w ostatnich latach. Nasza dyspozycja z Euro nie wystarczyłaby do pokonania takiego przeciwnika. Widoczna była przewaga w aspekcie piłkarskim, to zdecydowało o wyniku. – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

źródło: Sport.pl

Post Author: Kamil Gieroba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *