MŚ w siatkówce: Polska ogrywa Kubańczyków 3:1

Reprezentacja Polski z pewnymi problemami uporała się z Kubą w pierwszym meczu Mistrzostw Świata wygrywając 3:1 (25:18, 25:19, 21:25, 25:14).

Znalezione obrazy dla zapytania polska siatkówka

Spotkanie przeciwko Kubie miało być łatwym początkiem w drodze do finałowej szóstki. Zdecydowanie niżej oceniani rywale nie sprawiali problemów Biało-Czerwonym przez dwa pierwsze sety. Wtem, w trzecim secie doszło do małego trzęsienia ziemi. Polacy mieli duże kłopoty z przyjęciem trudnych, mocno bitych serwisów Kubańczyków. Popsuta zagrywka Jakuba Kochanowskiego pod koniec seta znacznie utrudniła Polakom odrobienie strat i do rozstrzygnięcia potrzebny był czwarty set. Rywale z Ameryki Środkowej dobrze zaczęli ostatni set, lecz podopieczni trenera Heynena szybko wrócili na odpowiednie tory i rozgromili Kubańczyków w ostatnim secie aż jedenastoma punktami przewagi.

Jutro Polacy zmierzą się z Portoryko. Mecz odbędzie się w Warnie o godzinie 16:00.

Post Author: Michał Sikora