Mocne uderzenie: Niebezpieczny Joey Abell czeka na Adamka

Miniony weekend był bardzo bogaty w gale sportów walki. Kibice kickboxingu i MMA mieli co oglądać. Fani bokserscy też nie mogą czuć się pokrzywdzeni, bo już w najbliższą sobotę będą mieli okazję dopingować swoich ulubieńców w Częstochowie.

Wydarzeniem sobotniego wieczoru będzie walka Tomasza Adamka. Będzie to drugi występ „Górala” pod Jasną Górą. Poprzednio wypunktował Freda Kassiego. Teraz czeka go znacznie trudniejsze zadanie, bo zmierzy się z niebezpiecznym Joey Abellem. Amerykanin pokazał siłę swojego ciosu we wrześniowym pojedynku z Krzysztofem Zimnochem. Teraz będzie na pewno stanowił duże zagrożenie dla Adamka szczególnie w pierwszych rundach. Jeśli nie uda się mu szybko trafić Polaka, potem może mieć problem, bo jest dużo gorszy kondycyjnie. Na pewno zapowiada się ciekawy pojedynek.

Nie będzie to jedyne ciekawe zestawienie na gali Polsat Boxing Night. Dużo emocji powinny dostarczyć pojedynki Mateusza Masternaka i Adama Balskiego. „Master” będzie miał okazję zrewanżować się Youriemu Kalendze za porażkę sprzed prawie czterech lat. W stawce tego pojedynku będzie europejski pas WBO, a zwycięzca będzie główym pretendentem do tytułu mistrzowskiego tej federacji. W tej samej kategorii wagowej Adam Balski zmierzy się z równie niebezpiecznym Denisem Grachevem. Rosjanin ma na rozkładzie kilku wartościowych rywali i zwycięstwo z takim przeciwnikiem może otworzyć Balskiemu drzwi do większych walk.

Poza tym na częstochowskiej gali zobaczymy też m.in. Ewę Brodnicką, która będzie bronić tytułu mistrzyni świata WBO, a także wracającego po trzyletniej przerwie Damiana Jonaka. Takie nazwiska i zestawienia zwiastują wiele emocji. Gala dostępna będzie w systemie PPV i rozpocznie się o 17:45 w sobotę.

Post Author: Michał Przybycień

2 thoughts on “Mocne uderzenie: Niebezpieczny Joey Abell czeka na Adamka

  Damian P

  (19 kwietnia 2018 - 11:40)

  “potem może mieć problem, bo jest dużo gorszy kondycyjnie.”
  To juz po walce?cos mi umknelo?
  Abell 114 kg , 6 kg mniej niz z Zimnochem.. Amatorka panie “reporterze”

   Michał Przybycień

   (20 kwietnia 2018 - 16:29)

   Adamek zawsze słynął ze świetnej kondycji, a teraz u dr Chyckiego wygląda jeszcze lepiej pod tym względem. Spokojnie jasnowidzem nie jestem, napisałem, że “może mieć problem” słowo może nie oznacza pewności panie “komentujący”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *