Mateusz Duczmal zdobywa tytuł Mistrza Świata Global Fights!

Mateusz Duczmal odniósł najcenniejsze zwycięstwo w zawodowej karierze, pokonując Raymonda Bonte, tym samym zdobywając tytuł Mistrza Świata Global Fights.

Polak, który trenuje w UK, pokonał na punkty dużo bardziej doświadczonego zawodnika z Holandii, Raymonda Bonte. Holenderski kickbokser w zawodowej karierze stoczył 114 walk, z czego aż 103 walki zwyciężył. Pojedynek odbył się w kategorii do 95 kg., a stawką był tytuł mistrzowski, który wpadł w posiadanie Mateusza Duczmala.

Dla Mateusza początek roku był bardzo udany. Aktualny Mistrz Świata w marcu pokonał na gali Homeshow, Christiana Ristea. Polak zaprezentował znakomitą formę i na dystansie 5 rund, wypunktował Holendra. Obaj Panowie dostarczyli niesamowitych emocji i pokazali światowy poziom kickboxingu. Następny przystanek to obrona pasa, ale teraz należą się serdeczne gratulacje dla zwycięzcy i podziękowania za godne reprezentowanie Polski. Niech dobra passa trwa.

Mieliśmy okazję porozmawiać z Mateuszem jeszcze przed zdobyciem najwyższego trofeum.

Mateusz Duczmal: 12 maja stanę przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego [Wywiad]