Maryna Gąsienica-Daniel mistrzynią…Słowacji

Najlepsza polska alpejka zdemolowała rywalki podczas zawodów slalomu giganta podczas Mistrzostw Słowacji we Vratnej.

 

Słowacki Związek Narciarski zaprosił zawodniczki z wielu krajów do wzięcia udziału w mistrzostwach Słowacji. Wśród zaproszonych znalazły się między innymi alpejki z Polski, Czech, Islandii, Litwy czy Ukrainy. Większość zawodniczek było mało doświadczonych, aż 21 z 44 uczestniczek urodziło się w roku 2000 i później.

 

Maryna Gąsienica-Daniel była poza zasięgiem rywalek. Zarówno w pierwszym, jak i drugim przejeździe była jedyną zawodniczką, która zeszła poniżej 1:11,00. Polka dojechała do mety drugiego przejazdu z przewagą blisko trzech sekund nad drugą Terezą Kmochovą. Nowa mistrzyni Słowacji otrzymałą 13,30 punktów FIS, ponad 20 mniej od wicemistrzyni. Jest to bardzo ważne, ponieważ mała ilość punktów pozwala zawodniczkom na niski numer startowy.

 

Na liście startowej znalazło się sześć reprezentantek Polski. Oprócz Maryny, zawody ukończyły: piąta – Daria Krajewska i dziewiąta – Julia Włodarczyk. Zuzanna Czapska oraz Zofia Zdort nie ukończyły pierwszego przejazdu. Helena Karabanowska nie stawiła się w bramce startowej.

 

Post Author: Michał Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *