Maroko lepsze od Słowacji w towarzyskim starciu

Przygotowujący się do pierwszego po 20 latach nieobecności mundialu Marokańczycy. Podejmowali w szwajcarskiej Genewie Słowację. Lwy Atlasu pokonały Słowację 2:1 (0:0).

Maroko dominowało nad rywalem od początku spotkania jednak w pierwszej połowie nie potrafili znaleźć sposobu na rywala, który dobrze się bronił i wynik po pierwszych 45 minutach brzmiał 0:0.

Jan Gregus w 59. minucie otworzył wynik dla reprezentacji Słowacji strzałem zza pola karnego. Bono nie miał w tej sytuacji nic do powiedzenia. W 63. minucie Hakim Ziyech  dośrodkował z rzutu rożnego idealnie na głowę do Ajoub El Kaabiego i mieliśmy wynik remisowy.  W 73. minucie piłka po wybiciu głową przez jednego z obrońców słowackich spadła pod nogi Younesa Belhandy, a ten zdecydował się na strzał zza pola karnego i pokonał Sullę i Maroko za sprawą pomocnika Galatasaray Stambuł prowadziło 2:1.

Lwy Atlasu pokonały ostatecznie Słowację 2:1. Po końcowym gwizdku kibice reprezentacji Maroka wbiegli na boisko i…rozebrali swoich piłkarzy. Godna uwagi jest statystyka strzałów w tym meczu Marokańczycy oddali aż 22 strzały, a Słowacy oddali zaledwie 5 strzałów.

Podopieczni Herve Renarda trafili do grupy B, gdzie zmierzą się z Hiszpanią, Portugalią i Iranem.