Manu Ginobili kończy karierę! Koniec pewnej epoki w Spurs

Manu Ginobili, który przez ostatnie tygodnie rozważał zakończenie swojej kariery, ostatecznie podjął decyzję o odwieszeniu butów na kołek. Legendarny koszykarz San Antonio Spurs był czterokrotnym mistrzem NBA.

Ginobili do NBA trafił w drafcie w 1999 roku. Wybrany z 57 numerem nie zapowiadał się na czołową gwiazdę ligi. Wkrótce jednak Argentyńczyk stał się wiodącym zawodnikiem, by z czasem zostać legendą. Za Ginobilim tęsknić będą w szczególności kibice San Antonio Spurs, jednak tak barwnej postaci brakować będzie wszystkim prawdziwym fanom NBA.

Na sportowym koncie Manu Ginobiliego znajdują się przede wszystkim cztery tytuły mistrza NBA (oczywiście wszystkie zdobyte z zespołem Spurs). Oprócz nich  Ginobili dwukrotnie wystąpił w meczu gwiazd, w 2008 roku zdobył tytuł najlepszego rezerwowego ligi, a w 2004 roku wraz z reprezentacją Argentyny zdobył złoty medal olimpijski.

Dla fanów Spurs koniec kariery Ginobiliego jest kolejnym ciosem po odejściu na emeryturę Tim’a Duncana oraz odejściem z klubu kolejnej legendy, czyli Tony’ego Parkera. Oprócz legendarnych graczy ze Spurs pożegnał się także największy (obecny) gwiazdor zespołu – Kawhi Leonard.

Zdjęcie: www.ftw.usatoday.com

Post Author: Mikołaj Różalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *