LOTTO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

33. kolejkę zamknie konfrontacja drużyn walczących o utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie. Śląsk Wrocław podejmie Lechię Gdańsk.

Dla obydwóch zespołów znalezienie się w grupie spadkowej to duże rozczarowanie w porównaniu do ambicji, jakie miały przed sezonem. Remis będzie najgorszym z możliwych rezultatów, Śląsk w razie wygranej odskoczyłby od strefy spadkowej na jedenaście punktów; Lechia na osiem. Biorąc pod uwagę ilość meczów, które jeszcze zostały, zwycięzca byłby już właściwie pewny utrzymania.

W poprzednich spotkaniach tych drużyn padało dużo bramek, najpierw we Wrocławiu gospodarze wygrali 3:2, potem Lechia u siebie zrewanżowała się wygraną 3:1.

Sytuacja kadrowa wygląda tak, że wracają Augusto po kontuzji i Kosecki po zawieszeniu za kartki. Normalnie z drużyną trenują Lewandowski i Kokoszka. Nie mamy więc specjalnych problemów kadrowych. Niektórzy zawodnicy zagrają w rezerwach, inni w Centralnej Lidze Juniorów. Mamy silną jedenastkę, która wystąpi w poniedziałkowym meczu. – mówił przed meczem trener Śląska, Tadeusz Pawłowski.

Decydująca jest motywacja wewnętrzna. Każdy zawodnik musi w sobie znaleźć pokłady motywacji. Myślę, że kibice też bardzo mocno napędzają i motywują zawodników. Te oczekiwania, to jak nas przywitali po derbach, to że przychodzą na stadion i są z nami. To wszystko nam pomaga – zaznaczał z kolei Piotr Stokowiec.

W meczu ze Śląskiem za nadmiar żółtych kartek nie zagra Steven Vitoria, obrońca Lechii.

Jak obstawiają bukmacherzy?

Przypominamy, że rejestrując się poprzez banner na naszej stronie na lvbet, można otrzymać bonus 20 zł bez depozytu.

fot. Mikołaj Barbanell (BayMedia)

Post Author: Kamil Gieroba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *