Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych: Flensburg w ćwierćfinale

Szczypiorniści Flensburga pokonali Kristianstad 27:24 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu także lepsi byli Niemcy, wygrywając 26:22.

W pierwszych minutach spotkanie było bardzo wyrównane i po 8 minutach był remis 3:3. W kolejnych minutach gra gości się posypała i Flensburg wyszedł na 3-bramkowe prowadzenie po trafieniach Lauge Schmidta i dwóch Lasse Svana. Świetnie w bramce gospodarzy spisywał się także Mattias Andersson, który uratował Flensburg po dwóch rzutach Ólafura Gudmundssona. Do przerwy gospodarze prowadzili czteroma bramkami, 13:9.

Od początku pierwszej części goście odrabiali wynik i w pewnym momencie było tylko 13:11, bo ataki Flensburga świetnie powstrzymywał Richard Kappelin. Flensburg jednak pokazał swoją moc i niemiecki klub ponownie odskoczył na cztery bramki, prowadząc 17:13. W końcowych minutach meczu obie drużyny grały na luzie i zobaczyliśmy jeszcze kilka efektownych akcji. Ostatecznie Flensburg pokonał Kristianstad 27:24. Najwięcej bramek rzucił zawodnik gości Mario Lipovac.

Flensburg Handewitt  – IFK Kristianstad 27:24 (13:9)

Pierwszy mecz: 26:22

Awans: Flensburg

Post Author: Krzysztof Gajdur