Liga Europy też może być ciekawa

Pierwsze mecze 1/8 finału Ligi Europy za nami. W najciekawszym meczu, rozegranym o 21:05, wyraźne zwycięstwo odniósł Olympique Marsylia.

Francuska ekipa mierzyła się z Athletikiem Bilbao. Gospodarze szybko otworzyli wynik, a po kwadransie gry prowadzili już 2:0. Tuż przed przerwą, z karnego trafił Aritz Aduriz. Dzięki temu początek drugiej połowy był bardzo emocjonujący, ale mecz szybko „zabiło” trafienie Lucasa Ocamposa, który ustalił wynik na 2:2.

Ciekwie było też w Rzymie, gdzie Lazio zremisowało z Dynamo Kijów 2:2. Cały mecz rozegrali byli obrońcy Lecha Poznań, Tomasz Kędziora i Tamas Kadar. Wyrównanym starciem był mecz pomiędzy RB Lipsk i Zenitem St. Petersburg. Ostatniecznie gospodarze wygrali 2:1. Pewne zwycięstwo odniósł z kolei Sporting Lizbona, który 2:0 pokonał Victorię Pilzno.