Kamil Stoch znowu zwycięzcą! W pięknym stylu zakończył sezon

Kamil Stoch wygrał ostatni konkurs w sezonie 2017/18 Pucharu Świata.

Polski skoczek tym razem ze znakomitej strony pokazał się w niedzielnym konkursie w Planicy. W pierwszej serii skoczył 245 metrów, mając aż czternaście punktów przewagi nad Danielem Andre Tande. W drugim skoku uzyskał odległość 234,5 metra. Zwycięstwo w znakomitym stylu dało mu także triumf w turnieju Planica Seven. Zajął także drugie miejsce w ostatecznej klasyfikacji lotów (wygrał Andreas Stjernen).

Jeżeli chodzi o pozostałych Polaków w dzisiejszych zawodach, to Stefan Hula był trzynasty, 19. miejsce zajął Maciej Kot, 21. Dawid Kubacki, a 27. Piotr Żyła.

W ostatecznej klasyfikacji Pucharu Świata, Stoch miał 373 punkty przewagi nad Richardem Freitagiem.

Post Author: Kamil Gieroba