Honorowe zwycięstwo Polaków. Kolumbia skromnie pokonała Senegal

Reprezentacja Polski pożegnała się z mundialem honorowym zwycięstwem z Japonią 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Jan Bednarek. Kolumbia również jednym trafieniem pokonała Senegal i z pierwszego miejsca melduje się w 1/8 finału.

Jedenastki prezentowały się następująco.

Pierwsza odsłona spotkania wyglądała bardzo słabo. Monotonna i przewidywalna gra. Japończycy bardzo dobrze czytali nasze zamiary. W 11. minucie Bednarek zagrał piłkę pod nogi przeciwnika, jednak Japończyk zapędził się z nią w boczny sektor boiska i nic z tego nie wyszło. Bardzo dobrze wyglądał Łukasz Fabiański. W 33. minucie spotkania Kamil Grosicki pięknie uderzył z główki, lecz Kawashima wybił piłkę z samej linii bramkowej. Do przerwy na tablicy widniał bezbramkowy remis. Wynik otworzył się w 59. minucie. Rafał Kurzawa świetnie dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a tam znalazł się Jan Bednarek, który wpakował piłkę do siatki. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 1:0.

28.06.2018r., Mistrzostwa Świata Rosja 2018 Grupa H, Wołgograd Arena

Japonia – Polska 0:1 (0:0)

Bramki: Jan Bednarek 59′ (Polska)

Żółte kartki: Tomoaki Makino (Japonia).

Sędzia: Janny Sikazwe (Zambia).

Japonia: Eiji Kawashima – Hiroki Sakai, Maya Yoshida, Tomoaki Makino, Yuto Nagatomo – Gotoku Sakai, Gaku Shibasaki, Hotaru Yamaguchi, Takashi Usami (65′ Takashi Inui) – Shinji Okazaki (47′ Yuya Osako) – Yoshinori Muto (82′ Makoto Hasebe).

Polska: Łukasz Fabiański – Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Artur Jędrzejczyk – Grzegorz Krychowiak, Jacek Góralski – Rafał Kurzawa (79′ Sławomir Peszko), Piotr Zieliński (79′ Łukasz Teodorczyk), Kamil Grosicki – Robert Lewandowski.

W drugim spotkaniu grupy H Senegal podejmował Kolumbię. Tak prezentowały się podstawowe składy.

W 12. minucie meczu bezpośrednio z rzutu wolnego strzelał Juan Quintero, ale świetnie interweniował Khadim N’Diaye. Chwilę później jeden z Senegalczyków faulowany padł w polu karnym. Sędzia Milorad bez wahania wskazał na wapno. Po interwencji VAR okazało się, że o karnym nie ma mowy i jedenastka została anulowana. W 30. minucie z powodu kontuzji boisko opuścił James Rodriguez. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Kolumbia na prowadzenie wyszła w 74. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego strzałem głową na bramkę zamienił Mina Yerry. Senegal w końcówce starał się wyrównać, lecz ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Kolumbii.

28.06.2018r., Mistrzostwa Świata Rosja 2018 Grupa H, Samara Arena

Senegal – Kolumbia 0:1 (0:0)

Bramka: Mina 74′ (Kolumbia)

Żółte kartki: Niang (Senegal)  Mojica (Kolumbia)

Sędzia: Milorad Mazic (Serbia)

Senegal: Khadim Ndiaye – Lamine Gassama, Salif Sane, Kalidou Koulibaly, Youssouf Sabaly (74′ Moussa Wague) – Ismaila Sarr, Cheikhou Kouyate, Idrissa Gueye – Keita Balde (80′ Moussa Konate), Mbaye Niang (86′ Diafra Sakho), Sadio Mane

Kolumbia: David Ospina – Santiago Arias, Davinson Sanchez, Yerri Mina, Johan Mojica – Juan Cuadrado, Mateus Uribe (83′ Jefferson Lerma), Juan Fernando Quintero, Carlos Sanchez, James Rodriguez (31′ Luis Fernando Muriel) – Radamel Falcao (89′ Miguel Borja)

Podsumowanie: Reprezentacja Polski pożegnała się z mundialem w honorowym stylu. Kolumbia zajęła pierwsze miejsce w grupie i melduje sie w 1/8 finału. Reprezentacja Senegalu podobnie jak Polska jedzie do domu. O pozycji w tabeli zadecydowała klasyfikacja Fair Play, która była na korzyść Japonii, dzięki czemu Kraj Kwitnącej Wiśni również zagra w fazie pucharowej.