Grosicki: Jestem pewniejszy siebie

Kamil Grosicki ma za sobą trudne miesiące w Hull City. Długo wzmagał się z urazami, a po powrocie nie mógł wywalczyć miejsca w pierwszym składzie. Wydaje się, że za nim najgorsze.

Od stycznia do połowy marca naprawdę nie było wesoło. Złapałem kontuzję, przegrałem walkę o miejsce w składzie w Hull. Kiedy pauzowałem, zespół zaczął dobrze grać. Moi zmiennicy wystrzelili z super formą. Przyszedł do nas Harry Wilson z Liverpoolu, super talent. Dla Jarroda Bowena to pierwszy sezon w profesjonalnej piłce. I chłopak gra rewelacyjnie. To nie tak, że przegrywałem rywalizację z ogórkami. Zasługiwałem wtedy na ławkę rezerwowych. – przyznał reprezentant Polski.

Teraz jest inaczej. Wróciłem ze zgrupowania reprezentacji Polski naładowany. I przede wszystkim: pewniejszy siebie. W słabszym momencie wychodziłem na boisko i trudno było mi cokolwiek zrobić. Czułem się nieswojo na boisku, niepewnie. Prawda jest taka, że bez pewności siebie nie ma co z szatni wychodzić. Lokalne gazety w Anglii pisały, że mogłem dać z siebie więcej. To prawda, mogłem. Przyjmuję krytykę. – dodaje skrzydłowy.

Cała rozmowa w serwisie sportowefakty.wp.pl.

fot. Mikołaj Barbanell (BayMedia)

Post Author: Kamil Gieroba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *