GP Włoch: Smutek Tifosi. Hamilton wygrywa

Lewis Hamilton wygrał ostatnią europejską rundę w tegorocznym kalendarzu Formuły 1. Sebastian Vettel zajął dopiero piątą pozycję.

 

Włoscy kibice byli świadkami najgorszego możliwego scenariusza. Zaraz po starcie, sytuacja wyglądała dobrze, bowiem obaj z kierowców Ferrari utrzymali dwie pierwsze lokaty. Jednak już w zakręcie numer 5 zawrzało. Lewis Hamilton podjął się próby wyprzedzenia Sebastiana Vettela. Manewr Brytyjczyka powiódł się, ale Vettel przepłacił ambitną walkę piruetem i spadł na ostatnią lokatę.

Długo na czele utrzymywał się Kimi Räikkönen. W połowie wyścigu inżynierowie Ferrari zostali podpuszczeni przez Mercedesa i zmusili Fina do zjazdu do alei serwisowej, gdy Hamilton cały czas pozostawał na starej mieszance opon. Czterokrotny mistrz świata w końcu zmienił ogumienie, lecz Räikkönen okazał się być szybszy przez cały ten czas. Mimo wszystko nadal w komfortowej sytuacji byli kierowcy Mercedesa, gdyż przed Icemanem był jeszcze powstrzymujący go Valtteri Bottas.

Bottas pomógł przybliżyć się Hamiltonowi do kierowcy Ferrari. Brytyjczyk był na tyle blisko, że bez problemu wyprzedził Fina w zakręcie numer jeden i dojechał do mety jako pierwszy.

Sebastian Vettel przez cały wyścig musiał przebijać się przez stawkę. Ostatecznie Niemiec zajął piąte miejsce i stracił kolejne 15 punktów w klasyfikacji generalnej do Lewisa Hamiltona.

Post Author: Michał Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *