Gortat ponownie solidny, ale Drummond…

Koszykarze Washington Wizards ulegli drużynie  Detroit Pistons 92:103. Marcin Gortat rozegrał dobry mecz zdobywając 10 punktów i notując 12 zbiórek.

W starciu 6 i 9 drużyny konferencji wschodniej górą okazali się Pistons, którzy jednak nie mają zbyt dużych szans na awans do fazy play-off, mimo zajmowania najwyższego miejsca niepromowanego awansem .

Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Przewaga Detroit urosła dopiero w trzeciej kwarcie. Defensywa Wizards miała ogromne problemy  z Andre Drummondem. Center Piston zdobył 24 punkty i miał aż 23 zbiórki. Drummond rozegrał się właśnie w 3 kwarcie i pozwolił Detroit wyjść na kilkupunktowe prowadzenie. Gortat nie radził sobie w obronie z centrem rywali, który popisywał się zwinnością i atletyzmem.

Na początku trzeciej kwarty z boiska po skręceniu kostki zszedł również Otto Porter Jr., którego zaprowadzono do szatni. Porter do gry już nie wrócił.

W zespole Pistons oprócz Drummonda dobry mecz rozegrali również Reggie Jackson oraz Anthony Tolliver, którzy zdobyli po 14 punktów. W składzie zabrakło natomiast Blake’a Griffina.

W zespole Czarodziei najwięcej punktów zdobył natomiast Bradley Beal (15), o jeden punkt mniej rzucił Kelly Oubre Jr..

Złe wieści napłynęły natomiast z Philadelphii. Joel Embiid doznał kontuzji oka i będzie musiał przejść operację. Kontuzja wykluczy go zapewne z gry na dwa-cztery tygodnie, co jest złym prognostykiem odnośnie pierwszej fazy play-off.