Giro d’Italia 2019…w Polsce?

W europejskich mediach trwają dyskusje na temat umiejscowienia startu przyszłorocznego Giro d’Italia. Francuska “La Provence” wskazuje Marsylię, za to włoskie media wspominają o polskiej kandydaturze.

 

Według francuskiego dziennika “La Provence”, na początku roku odbyło się spotkanie pomiędzy dyrektorem Giro – Mauro Vegnim a włodarzami Marsylii. Niedawno na łamach cyclingpro została podana informacja, jakoby Vegni potwierdził możliwość organizacji startu we Francji. Na niekorzyść Francuzów działa czas. Start kolejnej edycji Giro ma zostać ogłoszony jeszcze przed startem tegoroczego wyścigu (4 maja). Dziennikarze obawiają się, czy miasto zgromadzi do tego czasu wymagany budżet.

 

Serwis cyclingpro podaje również, że jednym z kandydatów do organizacji startu Giro d’Italia 2019 jest…Polska. Już w zeszłym roku pojawiały się plotki mówiące, że Polska przegrała rywalizację o prawo do organizacji tegorocznej edycji. Taki obrót spraw wydaje się jednak mało prawdopodobny. Dyrektorzy Giro regularnie od 1996 przyznają start wyścigu miastom zagraniczym w latach parzystych. W ostatnich latach start Giro odbywał się między innymi w Amsterdamie, Belfaście czy Apeldoorn.

 

Czwartego maja rozpocznie się 101.edycja Giro, która wzbudzała mnóstwo kontrowersji odkąd zaprezentowano trasę. Kolarze ruszą do Wyścigu dookoła Włoch z…Jerozolimy, gdzie zostanie rozegrana indywidualna jazda na czas. Przez kolejne dwa dni zawodnicy będą przejeżdżali przez Hajfę, Tel Awiw czy Beer Shevę, następnie zostaną przetransportowani do włoskiej Katanii, skąd ruszą do czwartego etapu.

 

zdjęcie: skysports.com

Post Author: Michał Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *