Francja wygrywa z Argentyną w szalonym meczu

Reprezentacja Francji pokonała Argentynę 4:3 w meczu 1/8 finału Mistrzostw Świata i zagra w ćwierćfinale tych rozgrywek.

W pierwszym meczu 1/8 finału zmierzyły się reprezentacja Francji i Argentyny, pierwsi z 7 punktami wygrali grupę, natomiast Argentyńczycy rzutem na taśmę pokonali Nigerię i wyszli z drugiego miejsca kosztem drużyny z Afryki.

Pierwsze groźne uderzenie zobaczyliśmy w 9. minucie. Antoine Griezmann strzelał z rzutu wolnego, lecz trafił w poprzeczkę. W następnej ofensywnej akicji, Francuzi dostali rzut karny, bo Marcos Rojo sfualował Kyliana Mbappé, sędzia bez wachania wskazał na wapno. Do piłki ustawionej jedenaście metrów od bramki podszedł Griezmann i pewnie trafił.

Tuż przed przerwą drużynie z Ameryki Południowej udało się doprowadzić do wyrównania. Ángel Di María nie był pilnowany przez żadnego z obrońców, zdecydował się na kopnięcie z dystansu i zdobył fenomenalną bramkę.

Do przerwy Francja remisowała z Argentyną 1:1.

Druga połowa kapitalnie rozpoczęła się dla Argentyny, która wyszła na prowadzenie. Lionel Messi przejął piłkę dośrodkowaną z rzutu wolnego, strzelił w stronę bramki Hugo Llorisa, tam futbolówkę musnął Gabriel Mercado i podopieczni Jorge Sampaoliego mogli się cieszyć z prowadzenia.

Argentyńczycy nie cieszyli się długo z tego prowadzenia, bo w 58. minucie Francja wyrównała. Lucas Hernández dośrodkował w szesnastkę, piłka nabrała rotacji, trafiła do Benjamina Pavarda, a ten cudownym strzałem z powietrza doprowadził do remisu.

Później swój show rozpoczął  Mbappé, pomocnik PSG zdobył dwie bramki. Najpierw przejął odbitą futbolówkę w szesnastce, minął obrońcę i mocnym uderzeniem pokonał Franco Armaniego. Następnie dostał podanie od Oliveira Grioud, wyszedł sam na sam z bramkarzem i podwyższył prowadzenie do dwóch goli.

Tuż przed końcem spotkania, gola kontaktowego dla Argentyny zdobył Sergio Agüero, ale to nie wystarczyło, by doprowadzić do remisu i w ćwierćfinale zagra Francja.