Francesco Molinari zwycięzcą British Open! Fenomenalny Woods nie dał rady!

147 edycja turnieju British Open zakończyła się zwycięstwem Francesco Molinariego. Turniej rozgrywany w Szkocji okazał się niezwykle wyrównany. Ponownie w świetnej dyspozycji, po wielu latach walki o powrót, znajdował się Tiger Woods.

Molinari, który po sobotnich rozgrywkach miał wynik -6, przez większość niedzielnych zmagań stabilnie utrzymywał swoją pozycję. Do rywalizacji z najlepszymi włączył się na ostatnich dołkach, najpierw doganiając zawodzących rywali, a następnie wychodząc na prowadzenie na 14 dołku. Ostatecznie Molinari ustalił swój rezultat na -8, uzyskując birdie w 18 dołku.

Do samego końca z Włochem walczył Xander Schauffele. Amerykański golfista nie zdołał jednak dogonić Molinariego i zakończył turniej z wynikiem -6, zrównując się z trzema zawodnikami na miejscu drugim. Oprócz Schauffele taki sam wynik osiągnęli Justin Rose, Rory McIlroy oraz Kevin Kisner.

Mimo nieprzewidywalnego przebiegu turnieju i wielu zmian na pozycji lidera serca publiczności skradł Tiger Woods. Były najlepszy golfista świata od dawna nie mógł nawet marzyć o zwycięstwie w wielkoszlemowym turnieju. Na tegorocznym British Open Woods zaprezentował się jednak fenomenalnie. W niedzielę dawny mistrz był nawet przez chwilę na prowadzeniu. Zwycięstwo jednak oddaliło się od Woodsa na 11 dołku, kiedy to zaliczył double boogie (+2).

Od dawna najważniejszy golfowy turniej w roku nie był tak wyrównany. Przez pewną chwilę na prowadzeniu znajdowało się nawet 6 zawodników. Sensacyjnie w pierwszych dwóch dniach odpadło natomiast dwóch liderów w światowych rankingach Dustin Johnson i Justin Thomas. Tytułu nie obronił natomiast Jordan Spieth.

Zdjęcie: skysports.com

Post Author: Mikołaj Różalski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *