Finał Ligi Mistrzów 2019/2020 w Stambule

Komitet wykonawczy UEFA w Kijowie potwierdził, że gospodarzem finału Ligi Mistrzów w sezonie 2019/2020 będzie turecki Stambuł. Kontrkandydatem była Lizbona.

Ataturk Olympic Stadium może pomieścić 76 tysięcy kibiców. Stadion był gospodarzem finału Ligi Mistrzów w 2005 roku, kiedy to Liverpool przegrywając 3:0 do przerwy z Milanem był w stanie w ciągu pierwszych piętnastu minut drugiej połowy doprowadzić do wyrównania i ostatecznie pokonać Włochów w rzutach karnych. Bohaterem tamtego spotkania był polski bramkarz Liverpoolu, Jerzy Dudek.

Tegoroczny finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Kijowie. W nim zmierzy się Real Madryt z Liverpoolem. W przyszłym roku finał Ligi Mistrzów odbędzie się w Madrycie na nowym stadionie Atletico, Wanda Metropolitano.

Post Author: Dawid Janiak