Fenomenalny występ Aleksandra Usyka!

Aleksander Usyk wczorajszej nocy zdominował w ringu Murata Gassieva! Jest teraz posiadaczem 4 mistrzowskich pasów WBC, WBA, IBF oraz WBO.

To nie wszystko! Usyk zgarnął również trofeum im. Muhammada Alego. Ukrainiec ‘świecił’ swoimi umiejętnościami przez całe 12 rund. Prócz kilku groźnych ciosów wyprowadzonych przez Murata, to każda z rund należała do Aleksandra. Pełna dominacja ze strony Ukraińca. Rosjanin cały czas próbował znaleźć sposób na swojego przeciwnika, ale bez większego rezultatu. Jedynie, pod koniec czwartej rundy prawy sierpowy Gassieva zachwiał Usykiem, ale gong kończący rundę wyrwał go z tarapatów. Jednak to byłoby na tyle ze strony gospodarza. Natomiast, ciosy Usyka zaczynały robić co raz większe wrażenie na Muracie, a Rosjanin z rundy, na rundę czuł większą frustrację. Po gongu kończącym dwunastą rundę wszyscy mieli pewność, kto jest zwycięzcą i najlepszym na świecie pięściarzem wagi cruiser. Nie było mowy o żadnym oszustwie. Sędziowie punktowali: 120-108, 119-109, 119-109, Zwycięzcą turnieju World Boxing Super Series zostaje Aleksander Usyk.

Tak techniczne pojedynki zawsze każdy chętnie ogląda. Pokaz umiejętności na najwyższym poziomie. Dla 24-letniego Gassieva czasy świetności się dopiero zaczynają, a taka sroga lekcja boksu może tylko pozytywnie wpłynąć na jego dalszą karierę, a słowa, wypowiedziane przez Rosjanina po zakończonym pojedynku, tylko to potwierdzają:

To będzie dla mnie cenna lekcja i doświadczenie.

Zwycięzcy gratulujemy i czekamy na walkę z Bellewem.

źródło: ringside24

 

 

Post Author: Monika Bartłomiejczak

Zakochana w sportach walki, od kiedy pamiętam :)! Najwierniejsza na świecie fanka braci Diaz, Rondy Rousey, GSP i Marcina Helda. Zajarana braćmi Kliczko, Gołowkinem, Vasylem Lomachenko i Muratem Gasijewem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *