Fantastyczny wynik Polaków na Mistrzostwach Świata w Biathlonie!

Reprezentanci Polski zdobyli aż pięć medali, w tym jeden złoty w biegu sprinterskim juniorek. To najlepszy wynik wielu lat!

Sierpniowe Mistrzostwa Świata w biathlonie letnim na nartorolkach rozegrano w słowackim Novym Meście. Umiejscowiony tuż przy polskiej granicy tor, bardzo odpowiadał biało-czerwonym. Pierwsze konkurencje miały miejsce w piątek. Wówczas, sztafeta mieszana juniorów (Joanna Jakieła, Kamila Żuk, Przemysław Pancerz, Wojciech Skorusa) zdobyła srebrny medal. Godzinę później, brązowy medal zdobyli seniorzy w składzie: Kinga Zbylut, Monika Hojnisz, Grzegorz Guzik i Łukasz Szczurek.

Następne dwa dni były równie udane. Sobotnim porankiem, Kamila Żuk zdeklasowała rywalki w biegu sprinterskim i zdobyła złoty medal z przewagą blisko dwóch minut. Srebro w rywalizacji seniorek zdobyła Monika Hojnisz. To już trzeci medal zdobyty indywidualnie w historii startów Hojnisz podczas letniego czempionatu. W 2015 roku zdobyła srebro zarówno w sprincie, jak i biegu pościgowym.

Tylko, a może aż srebro zdobyła Kamila Żuk w niedzielnym biegu pościgowym. Dwukrotna złota medalistka zimowych Mistrzostw Świata Juniorów w Otepaeae zaliczyła aż 8 niecelnych strzałów, lecz wystarczyło to do zajęcia drugiego miejsca. Był to ostatni występ w niezwykle bogatej w sukcesy karierze juniorskiej Kamili Żuk.

Post Author: Michał Sikora

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *