Falstart Resovii! Zwycięstwo Onico Warszawa w Rzeszowie

Niespodzianka w ostatnim spotkaniu drugiej kolejki siatkarskiej Plus ligi. W hali na Podpromiu Rzeszowianie ulegli siatkarzom Onico Warszawa 1:3 notując tym samym drugą porażkę w tegorocznych rozgrywkach. W ubiegły weekend również sensacyjnie przegrali spotkanie w Zawierciu z tamtejsza Wartą 2:3.

Na pewno inaczej wyobrażali sobie start tegorocznych rozgrywek Trener Andrzej Kowal jak i kibice Rzeszowskiego klubu. W drugiej kolejce siatkarze Resovii znów przegrali z niżej notowanym rywalem tym razem u siebie nie zdobywając ani jednego punktu.

W pierwszym secie wtorkowego spotkania po początkowej przewadze gospodarzy, inicjatywę zaczęli przejmować siatkarze ze stolicy. Świetną zagrywką sygnał do ataku dał Bartosz Kwolek. Przy słabym przyjęciu i dobrym bloku rywali Rzeszowianie nie byli w stanie nawiązać równej walki w tym secie. Wynik 18:25 ustalił blok Andrzeja Wrony na Rafale Buszku.

W drugiej odsłonie spotkania przed długi czas wydawało się, że set toczy się pod dyktando gospodarzy, jednak w końcówce  rzeszowianie tak jak w spotkaniu w Zawiercie nie byli stanie zamknąć seta. Świetna postawa Kwolka oraz bloku warszawian postawa na odwrócenie losów seta. Wynik 23:25 przypieczętował świetnym atakiem Kwolek.

Trzeci set rozpoczął się od przewagi gości, jednak seria błędów siatkarzy Onico przy dobrej zagrywce Rzeszowian pozwoliła na odrobienie strat, a w końcowym rozrachunku wygranie tej partii 25:23.

W czwartej odsłonie znów przewagę uzyskali siatkarze ze stolicy. Na przestrzeni całego seta świetnie prezentował się MVP tego spotkania Rodrigues de Araujo. Wynik tego seta 21:25 oraz ostatecznie całego spotkania na 1:3 ustalił Piotr Łukasik.

Rzeszowianie rozpoczęli ten sezon zdecydowanie poniżej oczekiwań notując dwie porażki. Trenera Kowala oraz cały sztab Rzeszowskiego klubu czeka sporo pracy aby walczyć w tym sezonie o najwyższe cele.

Post Author: Kuba Węckowski