Ekstraliga zbliża się do końca sezonu zasadniczego

AZS Wrocław 1:6 Górnik Łęczna

Bramki: Klaudia Homa 30 – Emilia Zdunek 5; Agnieszka Jędrzejewicz 10; Ewelina Kamczyk 29,43; Sylwia Matysik 69; Agata Guściora 88;

Pierwsza połowa nie zostawiła żadnych wątpliwości i zawodniczki Górnika Łęczna w 29 minucie prowadziły już trzema bramkami, co prawda chwilę później Homa zdobyła honorowe trafienie dla AZS jednak było to wszystko na co tego dnia było stać zawodniczki z Wrocławia. Niezawodna w tym sezonie Kamczyk zdobyła jeszcze przed przerwą  swoją drugą bramkę w tym meczu a w drugiej połowie trafienia dołożyły Matysik i Guściora dzięki czemu Górnik wygrał 6:1.

Mitech  Żywiec 1:3 AZS PWSZ Wałbrzych

Bramki: Patrycja Wiśniewska 52 – Marcjanna Zawadzka 5; Małgorzata Mesjasz 44; Anna Rędzia 45;

Pierwsza połowa rozstrzygnęła spotkanie na korzyść zawodniczek z Wałbrzycha, które do szatni schodziły z trzy bramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie zawodniczki z Żywca potrafiły zdobyć tylko bramkę honorową co oznacza że Mitech do końca rundy zasadniczej będzie musiał walczyć o pozostanie w górnej połowie tabeli.

AZS UJ Kraków 1:1 UKS SMS Łódź

Bramki: Justyna Maziarz 27 – Paulina Filipczak 81

Zawodniczki z Krakowa po bramce Maziarz długo utrzymywały prowadzenie w tym spotkaniu, zwyciężając przybliżyły by się do szóstego miejsca na dwa punkty. Jednak na dziewięć minut przed końcem UKS za sprawą Filipczak doprowadził do remisu i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Zawodniczki z Łodzi po tym spotkaniu nad 7 miejsce mają 6 punktów przewagi.

AZS PSW Biała Podlaska 1:3 Olimpia Szczecin

Bramki: Anita Bosak 90 – Natalija Hryb 3, Matilda Böhm 76, Natalia Niewolna 90

Olimpia będąca ostatnio w gazie wygrała trzecie spotkanie z rzędu dzięki czemu zajmuje już 7 miejsce w tabeli i nadal pozostaje w walce o grupę mistrzowską na rundę finałową.

Medyk Konin 0:3 Czarni Sosnowiec

Bramki: Patrycja Matla 71, Marta Cichosz 84, Patrícia Hmírová 88

Zawodniczki z Konina nie zaliczą tego tygodnia do udanych po środowej porażce z Olimpią zostały pokonane przez zawodniczki Czarnych Sosnowiec i w dodatku aż trzema bramkami. Wystarczy powiedzieć że w poprzednich 16 spotkaniach zawodniczki zespołu Medyk Konin przegrały tylko jeden mecz i straciły 11 bramek a teraz w ciągu tygodnia przegrały oba spotkania i straciły 6 goli.

Sportowa Czwórka Radom 1:4 Unifreeze Górzno

Bramki: Aleksandra Zielińska 60 – Agata Bała 6, 46, Dominika Kopińska 70 (k), 81

Zawodniczki Unifreeze za sprawą Bały po dwóch trafieniach z 6 i 46 minuty prowadziły dwoma bramkami. Zielińska zdobyła jeszcze w 60 minucie bramkę kontaktową jednak niezawodna w tym sezonie Kopińska w 70 i 81 minucie trafiając do siatki przesądziła o losach spotkania. Było to już trafienie nr 7 i 8 w tym sezonie Kopińskiej dzięki czemu jej trafienia to połowa bramek zdobytych przez cały zespół w tym sezonie.

Źródło zdjęcia: Galeria zespołu AZS PSW Biała Podlaska

Post Author: Marcin Kołodziejczyk