Dimitri Payet wraca do reprezentacji Francji!

Zawodnik Olympique Marsylia został powołany do reprezentacji Francji w miejsce Nabila Fekira. Skorzystał on z nieszczęścia pomocnika Lyonu, którego z udziału w zgrupowaniu wyeliminowała kontuzja.

Rozgrywający Lyonu w meczu na szczycie Ligue 1 z PSG doznał kontuzji stawu skokowego. Z tego powodu, Dider Deschamps zdecydował się na powołanie Dimitriego Payeta w miejsce Nabila Fekira. Pomocnik OM będzie mieć okazję pokazać się z jak najlepszej strony w meczach z Islandią (11.10) i Niemcami (16.10).

Dimitri Payet był wielkim nieobecnym Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Wydawało się, że kapitan Olympique Marsylia po EURO 2016 – podczas którego strzelił 3 gole i zaliczył 2 asysty  –  będzie jednym z pierwszych wyborów do reprezentacji na Mistrzostwa Świata.  Jak się okazało, po turnieju w 2016 roku Didier Deschamps przestał ufać zawodnikowi i odsunął go całkowicie od narodowego zespołu. Tym sposobem, mimo imponującej formy w Olympique Marsylia, Dimitri Payet Mistrzostwa Świata w Rosji oglądał z wysokości kanapy.

W obecnym sezonie Francuz nie zwalnia tempa. Po 11 meczach ma na koncie 5 bramek i 6 asyst. Takie liczby przekonały selekcjonera, do powołania go na najbliższe spotkania.

Post Author: Adam Wasiak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *