Deklasacja w Kędzierzynie! Pokaz siły ZAKSY

W pierwszym spotkaniu trzeciej kolejki siatkarskiej Plus Ligi ZAKSA Kędzierzyn Koźle pewnie pokonała Chemika Bydgoszcz 3:0 (25:15, 25:14, 25:18). Siatkarze z Kędzierzyna w żadnym z setów nie pozostawili wątpliwości która drużyna jest lepsza w tym spotkaniu.

Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie. Bydgoszczanie po sensacyjnym zwycięstwie nad Skrą Bełchatów wydawali się równorzędnym przeciwnikiem dla rozpędzonych siatkarzy ZAKSY.

Od początku spotkania widoczna była przewaga podopiecznych Andrei Gardiniego. Dobra postawa w ataku Sama Deroo oraz seria zagrywek Benjamina Toniuttiego pozwoliła Kędzierzynianom odskoczyć na 11:4. W dalszej części seta siatkarze ZAKSY grali niemal perfekcyjnie w każdym elemencie co pozwoliło im zdecydowanie wygrać premierową odsłonę 25:15.

Początek drugiego seta znamionował lepszą grę Bydgoszczan. Dzięki poprawie przejęcia oraz lepszej skuteczności w ataku byli w stanie nawiązać równą walkę w początkowej fazie seta. Jednak od bloku na Bartoszu Filipiaku przy stanie 10:10 na boisku panowali już tylko siatkarze z Kędzierzyna. Kapitalną zagrywką rozbijał bydgoszczan Łukasz Wiśniewski. Wynik seta na 25:14 ustalił zepsutą zagrywką Jan Lesiuk.

Srebrni medaliści z poprzedniego sezonu pewnie zmierzali po zwycięstwo również w trzeciej partii. Gospodarze uzyskali szybką przewagę dzięki atakom Sama Deroo i Aleksandra Śliwki. Znakomicie rozgrywał MVP całego spotkania Benjamin Toniutti. Wystawy Francuza były momentami ozdobą tego jednostronnego spotkania.

Ostatecznie Kędzierzynianie bardzo łatwo sięgnęli po komplet punktów wygrywając trzecią partię do 18 i całe spotkanie 3:0. Pogromcy Skry Bełchatów z pierwszej kolejki rozgrywek nie mieli dzisiaj żadnego pomysłu jak nawiązać walkę z rywalem.

Siatkarze ZAKSY po trzech kolejkach są liderem siatkarskiej Plus Ligi z kompletem punktów.

Post Author: Kuba Węckowski